Wynajem ładowarek teleskopowych – czy to opłacalne rozwiązanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ładowarka teleskopowa to urządzenie, którym warto się zainteresować, jeżeli mamy w planach prace budowlane, remontowe, leśne czy drogowe. Dzięki wyjątkowej zwrotności ładowarka może być wykorzystana tam, gdzie nie sprawdzają się inne maszyny. Co powinniśmy wiedzieć na temat wynajmu ładowarek teleskopowych?

Różne rodzaje ładowarek teleskopowych

Ładowarki teleskopowe to obrotne maszyny, które mogą być wykorzystywane przy pracach remontowych, budowlanych, rolniczych i wielu innych. Współcześnie możemy wyróżnić ładowarki obrotowe i czołowe. Ładowarki obrotowe posiadają obrotnicę, która umożliwia obrót wokół własnej osi ramienia i kabiny z operatorem. Jej dużym atutem jest fakt, że potrzebuje niewiele miejsca. Z kolei ładowarki teleskopowe czołowe charakteryzują się sztywnym połączeniem ramienia i kabiny z operatorem. Ich przewagą nad ładowarkami obrotowymi jest większy udźwig.

Zanim zdecydujemy się na konkretną ładowarkę, zadajmy sobie pytanie jakie są nasze potrzeby. Warto jest przeanalizować udźwig i wysokość podnoszenia. Koniecznie zastanówmy się także jaki osprzęt jest w naszym przypadku niezbędny. Do wyboru mamy między innymi kosiarki, platformy do podnoszenia ludzi, pługi, chwytacze, podnośniki, widły czy zamiatarki.

W jakich pracach pomoże nam ładowarka teleskopowa?

Ładowarka teleskopowa może pomóc nam w wielu pracach. Dzięki niej możemy podnosić przedmioty i ludzi, przewozić palety, wywozić gruz i ziemię, kosić trawę, siać, sprzątać teren budowy. Dzięki ładowarkom teleskopowym możemy dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc i wykonać pracę, które byłyby niemożliwe przy użyciu innych maszyn.

Wynajem czy zakup?

Zakup ładowarki teleskopowej wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, gdy mamy pewność, że będziemy korzystać z niej regularnie (nie jest ona tania, gdyż może kosztować nawet kilkaset tysięcy zł). W sytuacji, gdy potrzebujemy ładowarki do konkretnych prac, dobrze jest rozważyć jej wynajem (jest on zdecydowanie tańszy, a dodatkowo nie mamy problemu z szukaniem stałego miejsca postojowego dla maszyny).

Wynajem ładowarki teleskopowej jest dobrym wyborem, gdy sprzęt, z którego korzystamy na co dzień się zepsuł, a my nie możemy sobie pozwolić na spowolnienie prac. Nie mamy wystarczającej ilości sprzętu do wykonania określonych zadań lub nie prowadzimy na co dzień działalności, w której potrzebna jest taka maszyna lub po prostu nie stać nas na zakup drogiego sprzętu (ładowarki teleskopowe można wynająć także na długi termin – w takiej sytuacji często można liczyć na atrakcyjne rabaty).

Ładowarka teleskopowa a bezpieczeństwo

Zanim zdecydujemy się na wynajem ładowarki teleskopowej musimy mieć świadomość, że korzystanie z tego urządzenia nie zawsze jest bezpieczne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że do obsługi ładowarek teleskopowych konieczne są specjalne uprawnienia. Jeżeli ich nie posiadamy i nie mamy w planach kursu – jedynym rozwiązaniem wydaje się wynajęcie ładowarki z operatorem. Urządzenie, z którego korzystamy musi być w pełni sprawne (w przypadku ładowarek dokonuje się przeglądu technicznego raz do roku).

Wysokiej jakości ładowarki teleskopowe posiadają liczne zabezpieczenia – między innymi czujniki przeciążeniowe. W ładowarce włączy się alarm, gdy warunki pogodowe będą na tyle złe, że bezpieczna praca nie będzie możliwa. Dodatkowo urządzenie nie zacznie pracować, jeżeli drzwi nie będą zamknięte. Jeżeli chcemy mieć pewność, że ładowarka, którą wynajmujemy jest w pełni sprawna i bezpieczna – korzystajmy jedynie z oferty zaufanych firm.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*