Pomysły na ogrodzenie ogrodu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ogród potrafi być prawdziwą wizytówką domu. Warto jednak pamiętać, że oprócz funkcji typowo estetycznych musi być on także bezpieczny – w końcu to on oddziela Twoją posiadłość od reszty świata. Jak więc skutecznie ogrodzić swój ogród? Przedstawiamy nasze sprawdzone pomysły.

Prywatność w swoich własnych czterech ścianach jest niezwykle ważna. Warto jednak pamiętać, że ma ona równie duże znaczenie w przypadku ogrodu. Aby ją zapewnić, należy zadbać o skuteczne ogrodzenie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Klasyczny płot z drewna 

Jeśli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań i zależy Ci na stworzeniu przytulnego azylu w swoim ogrodzie, to najlepszym pomysłem będzie klasyczny drewniany płot. Ma on typowo rustykalny charakter, który sprawi, że w Twoim ogrodzie zawita prawdziwe sielankowy klimat. Ponadto drewniane płoty dają mnóstwo możliwości w kontekście aranżacji. Możesz bowiem wybierać spośród wielu różnych gatunków drewna, a także zdecydować się na pomalowanie płotu na dowolny kolor. 

Wiklinowe ogrodzenie ogrodu

Innym świetnym sposobem na ogrodzenie jest mata ogrodzeniowa wykonana z wikliny. Tego typu maty dają ogromne możliwości aranżacyjne, a także są bardzo estetyczne. Ich ogromne walory wizualne sprawiają, że każdy ogród stanie się miejscem bardzo stylowym. Tego typu maty są także bardzo łatwe w montażu, dlatego też z powodzeniem zrobisz to samodzielnie. Ponadto genialnie ochronią Twój ogród przed wiatrem, nawet tym mocnym, a także przed kurzem i hałasem z zewnątrz. Możesz też postawić na dość wysokie maty, które całkowicie oddzielą Cię od oczu wścibskich sąsiadów. Do wsparcia maty doskonale nadadzą się taśmy ogrodzeniowe

Ogrodzenie z cegły

Genialnym pomysłem na naprawdę ciekawe ogrodzenie są cegły. Jeśli chcesz, aby Twój ogród był maksymalnie efektowny, to w roli ogrodzenie możesz zamontować ekran z klejonych drewnianych cegiełek lub klasycznych cegieł. Taka konstrukcja będzie miała nietypowy charakter, który z pewnością będzie nie tylko odgradzał Twój ogród od zewnętrznego świata, ale także przyciągał wzrok.

Recyklingowane ogrodzenie ogrodu

Jeśli jesteś w trakcie remontu lub budowy i produkujesz dużo odpadów budowlanych, nie wyrzucaj ich! Wbrew pozorom mogą być one całkiem przydatne, na przykład do stworzenia efektownego ogrodzenia do ogrodu. Do budowy takiego recyklingowanego płotu możesz użyć między innymi pokrytych patyną cegieł, pustaków, dachówek i płyt kamiennych. 

Płot z iglaków

Jeśli jesteś fanem natury i dużej ilości zieleni, to świetnym rozwiązaniem na stworzenie ogrodzenia jest posadzenie żywopłotu. Takie ogrodzenie z dorodnych iglaków sprawi, że zyskasz zarówno prywatność, jak i piękną ozdobę ogrodu. Jak jednak posadzić iglaki, aby tworzyły żywopłot? Zwykle umieszcza się je w jednym rzędzie, ale jeśli chcesz mieć gęsty formowany żywopłot z cisów, możesz posadzić je w dwóch rzędach tak, by rośliny się mijały. Pamiętaj także, że po posadzeniu należy podlewać je dużą ilością wody.

Zdj. główne: Mitchell Orr/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*