Przegląd nowoczesnych zamków do drzwi

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom to miejsce, gdzie poczucie bezpieczeństwa powinno być bezgraniczne. Niestety zdarza się, że jest ono naruszone włamanie. Wizja tego, że obca i nieproszona osoba przebywała w prywatnej przestrzeni rodziny może naprawdę wywołać w domownikach przerażenie. Żeby dom był bezpieczny, w drzwiach potrzebne są odpowiednie zamki, które nie pozwolą intruzom dostać się do środka. Zobacz, jakie nowoczesne modele zamków do drzwi sprawią, że Twój dom stanie się fortecą nie do zdobycia. 

Zamki wierzchnie

Zamki wierzchnie to podstawowe zabezpieczenie. Pozwalają na przekręcenie pokrętła rygla, który zamyka drzwi i nie pozwala nieproszonym osobom na naruszenie Twojej przestrzeni prywatnej. Ten model zamka jest najbardziej popularny i występuje domyślnie w praktycznie każdych drzwiach. Przy wyborze zamka najważniejsza jest jego jakość. Musi on być wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego materiału, by nie wyłamał się przy mocnym uderzeniu czy szarpnięciu. Zamki tego typu są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możesz dopasować jego wygląd zewnętrzny do kolory drzwi, w których będzie zamontowany. Zamek wierzchni jest o tyle wygodny, że pozwala na zamknięcie drzwi od wewnątrz bez używania klucza. Pokrętło, którym zasuwa się rygiel zamontowane jest na drzwiach, dzięki czemu łatwo i szybko zamkniesz je i otworzysz w razie potrzeby. Świetnej jakości zamki wierzchnie możesz kupić na stronie internetowej https://www.sparta.com.pl/pl/wierzchnie-drzwiowe-zamki.  

Zamki wpuszczane

Ten model jest nieco bardziej tradycyjny, ale na rynku pojawiły się bardziej nowoczesne, bezkluczowe warianty zamka wpuszczanego, które coraz częściej stosuje się w domach, Tradycyjne modele często spotykane są w pomieszczeniach gospodarczych oraz starych drzwiach. Nowe wersje magnetyczne oraz elektryczne, stają się coraz bardziej popularnym zabezpieczeniem w domach Polaków. Są one bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, które pozwala skutecznie chronić dom przed intruzami. Takie zamki można także stosować w drzwiach antypanicznych, pożarowych czy ewakuacyjnych w budynkach publicznych czy biurach. Ten nowoczesny sposób na zabezpieczenie swojej przestrzeni, własności oraz zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie. Dzięki technologii, która wykorzystują, zamki wpuszczane zyskują miano coraz bardziej niezawodnych, a ich trwałość wynosi do 200 000 cykli! Zamki wpuszczane do najlepszych polskich producentów kupisz na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/wpuszczane-drzwiowe-zamki

Zamki wielopunktowe

Kilkanaście lat temu dobrą sławę zyskały tak zwane zamki antywłamaniowe, czyli inaczej mówiąc wielopunktowe. Są doskonałe do drzwi przede wszystkim drewnianych. Zapewniają bezpieczeństwo, a tym samym komfort psychiczny domowników. By otworzyć zamek wielopunktowy bez użycia klucza trzeba się sporo natrudzić i jest to dla włamywaczy zbyt duże ryzyko, a czas, jaki zajmuje rozpracowanie tego zamka praktycznie uniemożliwia sprawne włamanie. Dzięki temu zamki antywłamaniowe, które kupisz w sklepie internetowym https://www.sparta.com.pl/pl/zamki cieszą się dużą popularnością i dobrą opinią wśród ich użytkowników. Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, spokój i wygodę, będzie to idealny wybór dla Ciebie. 

Dobry zamek w drzwiach to podstawa bezpieczeństwa Twojej rodziny. Dom musi być miejscem pełnym spokoju i ostoją dla wszystkich domowników. Przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki zamek wybrać, bierz pod uwagę takie aspekty jak to, z czego wykonane są Twoje drzwi, jak się otwierają oraz jakiego poziomu zabezpieczenia oczekujesz.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*