Rolety – w jakim kolorze wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Od wielu lat rolety są obowiązkowym elementem niemal wszystkich okien. To proste i praktyczne rozwiązanie, które przekłada się bezpośrednio na komfort życia. Na rynku obecnie mamy szeroki wybór rolet tak, aby każdy mógł je dopasować dla siebie i swojego okna. Do wyboru mamy rolety typu dzień noc, klasyczne wolnowiszące, plisowane czy też rzymskie. Kiedy już zdecydujesz, który rodzaj rolet chcesz zamontować będziesz musiał przemyśleć, w jakim kolorze powinny być. Sprawdź, jakie rozwiązania najlepiej się sprawdzają.

Rolety – jak wybrać kolor?

W każdym wnętrzu mamy kilka elementów, do których możesz dopasować kolor rolet aby wyglądały estetycznie i stylowo. Przede wszystkim musisz zdecydować jaką rolę mają one pełnić w wystroju. 

Rolety niewidoczne

Jeśli zależy ci, aby rolety pozostawały niezauważalne we wnętrzu i nie rzucały się w oczy – dobierz ich kolor do koloru ściany lub okna. Wtedy wizualnie zlewają się z całością i nie wyróżniają się na jej tle. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy zajmującej się montażem i serwisem rolet – Roltkrak – Rolety Kraków, w przypadku białych okien możesz dobrać rolety w tym samym kolorze lub zbliżonym. Wyjątek stanowi wnętrze, w którym zarówno rama okna jak i ściana są białe. Wtedy zdecydowanie warto postawić na inny odcień rolet, który pozostanie w tej samej gamie kolorystycznej. Podobnie jest w przypadku okien drewnianych – jeśli ściana jest w kolorze brązu zbliżonego do koloru okna – roletę wybieramy w jaśniejszym odcieniu. Zapobiegnie to powstaniu „plamy koloru”, która może przytłoczyć wnętrze.

Rolety dopasowane do wystroju

Popularnym w ostatnich czasach rozwiązaniem jest dobranie koloru rolet do wystroju wnętrza. Do czego dokładnie? Można dobrać roletę w kolorze dodatków w pokoju albo mebli – przykładowo do beżowej kanapy dobierzmy beżowe rolety i duży wazon w tym samym odcieniu. Wprowadzi to spójność wizualną a jednocześnie sprawi, że roleta stanie się modnym dodatkiem. Inną opcją jest dobranie barwy rolety do zasłon – wtedy spójność wizualną ma całe okno, a przy okazji dobrze wygląda jeśli lubimy mieć w ciągu dnia opuszczone do połowy rolety. Wtedy całość wygląda stylowo i harmonijnie.

Rolety jako kontrast

Jeśli twoje wnętrza są odważne, możesz postawić na roletę w krzykliwym lub kontrastowym kolorze. Przykładowo w loftowych wnętrzach świetnie odnajdą się czarne rolety, szczególnie w połączeniu z czerwoną cegłą. Dodatkowo często mają one funkcję zaciemniającą. Postawienie akcentu na rolety może wydawać się kontrowersyjne, jednak odpowiednio dograne z dodatkami robi ogromne wrażenie. Ważne, aby nie przesadzić z kolorem – jeśli zdecydowaliśmy się na energetyczny kolor ścian to dobranie rolety w zupełnie innym kolorze może popsuć efekt. Jednak w jednotonowych wnętrzach – białych, szarych lub beżowych da pożądany efekt.

Wsparcia merytorycznego do napisania artykułu udzieliła firma zajmująca się montażem i serwisem rolet w Krakowie i okolicach – Roltkrak.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*