Ściany z cegły w salonie. Do jakiego stylu pasują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cegła jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, a od kilku sezonów jest jednym z popularniejszych materiałów wykończenia wnętrz. Do jakiego stylu pasuje ściana z cegły?

Cegła jako materiał uniwersalny

Cegła jest materiałem uniwersalnym, pasuje do każdego stylu wnętrz. Najbardziej popularna jest ta w kolorze naturalnym. Ściana z czerwonej cegły sprawdzi się we wnętrzu industrialnym i loftowym.

>> Zobacz też: PANELE TAPICEROWANE. POMYSŁ NA ARANŻACJĘ ŚCIANY

Czerwona cegła nieodłączny element stylu loftowego

Czerwona ceglana ściana kojarzy się ze stylem loftowym. Kolor czerwony ociepla surowe wnętrze i sprawia, że staje się bardziej przytulne. W stylu loftowym obok czerwonej cegły nie może zabraknąć metalowych elementów oraz surowego fabrycznego oświetlenia.

czerwona cegła w salonie
Photo by Katherine Frey/The Washington Post via Getty Images

Biała cegła jako element stylu skandynawskiego

Biała cegła świetnie się sprawdzi jako element wystroju wnętrz w stylu skandynawskim. Ściana z białej cegły w salonie ociepli surowy skandynawski styl. Do takiego wnętrza najlepiej pasują szare dodatki.

Cegła postarzana

Ściana z postarzanej cegły jest kompromisem między czerwoną a białą cegłą. Postarzany materiał świetnie się sprawdzi we wnętrzach w stylu boho i rustykalnym. Pomieszczenia z tym rodzajem cegły nazywane są rustic boho.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Natalii 19.09.2022

    Taki salonik, z kominkiem i fajną cegiełką!!! O jejku aż się rozmarzyłam 😉 ciekawe czy fachowcy będą w stanie coś takiego doradzić