Sofa z materacem – dlaczego warto postawić na rozkładany model do salonu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Włochy – kolebka dań ze sporą dawką glutenu, jeden z kluczowych ośrodków związanych z haute couture, luksusowymi samochodami czy awangardowym designem – słowem: znane z doskonałego smaku. Nie powinien zatem dziwić fakt, że to właśnie Włosi zaprojektowali sofę rozkładaną z materacem – takim prawdziwym, jak w łóżku! Ty lub Twoi goście sypiacie w salonie? Dzięki sofie ze stelażem włoskim odkryjecie nową jakość wypoczynku!

Wersalka, amerykanka, delfin, wózek – ten system rozkładania sof większości z nas jest znany. Po rozłożeniu na powierzchni spania pozostają charakterystyczne rowki – zagłębienia związane z ruchomą konstrukcją materaca, przez które wielu z nas nie sypia komfortowo. Jeśli spanie na rozkładanej sofie kojarzy Ci się wyłącznie z niewygodnym posłaniem, które ciało odczuwa tuż po przebudzeniu, czas na nową sofę: z wbudowanym materacem.

Czym są sofy z materacem do spania? 

Ten segment mebli wypoczynkowych został specjalnie zaprojektowany do użytkowania codziennego, ponieważ jest w stanie zastąpić prawdziwe łóżko. Stelaż włoski jest niezwykle prosty w otwieraniu. Aby rozłożyć sofę, wystarczy złapać za oparcie lub uchwyt znajdujący się za nim i pociągnąć do siebie. Sofa zacznie rozkładać się do przodu, ujawniając idealnie równą powierzchnię do spania – pełnowymiarowy materac (zazwyczaj o grubości ok. 11 cm).

Na podobnej zasadzie działa popularna „belgijka” – materac rozkłada się do przodu poprzez wyciągnięcie złożonej konstrukcji znajdującej się w schowku pod siedziskiem. Odmienny jest jednak sam stelaż, który swoją budową przypomina łóżko polowe. Ze względu na jego gabaryty zastosowany materac jest zwykle nieco cieńszy, ale wciąż gwarantuje równą, jednolitą powierzchnię spania. Gdzie kupić taką sofę? Szeroki wybór modeli zarówno ze stelażem belgijskim, jak i włoskim, znajdziesz np. w Salonach Agata. 

Stelaż włoski – trzyosobowa sofa z materacem z Salonów Agata

Dlaczego w Twoim salonie powinna znaleźć się sofa rozkładana z materacem? 

Mieszkasz w kawalerce i nie masz miejsca na pełnowymiarowe łóżko? Już dwuosobowa sofa zapewni Ci dużą powierzchnię do spania o wymiarach ok. 140 × 200 cm. A może sypialnię w M2 oddaliście dzieciom i obecnie śpicie w salonie? Twój kręgosłup wystarczająco nadwyręża się podczas noszenia i intensywnych zabaw z pociechami – stwórz mu komfortowe warunki do regeneracji i wymień niewygodną kanapę na nową.   

Nawet jeśli nie planujesz używać jej na co dzień, dodatkowe łóżko w domu jest zawsze pożądane – zwłaszcza jeśli często gościsz przyjaciół i rodzinę. Dzięki równomiernej powierzchni spania możesz mieć pewność, że wstaną wypoczęci. 

Stelaż włoski czy belgijski – która sofa z materacem lepiej zda egzamin?

Do codziennego spania lepiej wybrać model ze stelażem włoskim, głównie z uwagi na grubość materaca, który jest wyższy, przez co bardziej komfortowy. Również jego konstrukcja jest lepiej przystosowana do wzmożonego użytkowania: z reguły jest nieco masywniejsza i stabilniejsza oraz wysuwa się bez wysiłku. Ten typ stelaża docenią również osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością – materac znajduje się wysoko, nawet na poziomie ok. 70 cm, dzięki czemu łatwiej z niego wstać.   

Producenci „belgijek” kierują swoją ofertę do klientów planujących spać na sofie okazjonalnie. Stelaż wyciąga się z użyciem nieco większej siły, a materac jest cieńszy (ok. 6 cm). Nie ulega jednak wątpliwości, że jedna i druga opcja zagwarantuje gościom zasłużony odpoczynek. Ten mebel jest w 100% wart zakupu!

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*