Sprzęty przydatne na budowie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa to duże przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego sprzętu. Co jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o wyposażenie placu budowy? Przedstawiamy naszą listę najpotrzebniejszych sprzętów, akcesoriów oraz maszyn budowlanych. 

Podstawowe narzędzia remontowo-budowlane

Na żadnej budowie nie może zabraknąć podstawowych narzędzi, za pomocą których wykonywane są wszystkie prace. Jakie konkretnie narzędzia będą przydatne?

Na początku Twojej listy zakupowej powinny znaleźć się pace. Podstawę stanowią przede wszystkim pace stalowe ząbkowane, które przeznaczone są do rozprowadzania zaprawy klejowej. Warto zaopatrzyć się również w pace styropianowe, które są niezastąpione podczas wygładzania tynków aplikowanych na powierzchnię ścian.

Kolejne na liście powinny być różnego rodzaju kielnie oraz szpachle. Kielnia to obowiązkowe akcesorium dla każdego murarza, ponieważ to właśnie one przeznaczone są do skutecznego nakładania oraz rozprowadzania zapraw murarskich. Szpachle natomiast służą w głównej mierze do szpachlowania dziur w ścianach, a co za tym idzie, do wstępnego wyrównywania powierzchni.

Akcesoria ułatwiające prace

Oprócz podstawowych narzędzi budowalnych warto zaopatrzyć się również w różnego rodzaju akcesoria, których zadaniem jest ułatwienie pracy. Dzięki nim wszelkie prace budowalne będą przebiegały szybciej i sprawniej.

Do takich akcesoriów zaliczamy przede wszystkim dobre oświetlenie. Wiele prac wymaga dokładności, a dobre światło pomoże na bardziej precyzyjne działania. Lampy robocze są więc prawdziwym must have na każdej budowie lub podczas prac remontowych.

Sporym ułatwieniem są również drabiny. Dzięki nim możliwe jest szybkie i proste uporanie się z pracami na wysokościach. Jeśli chcesz mieć pewność, że drabina, którą wybierzesz, będzie stabilna oraz wykonana z najwyższej jakości materiałów, to doskonałą propozycją dla Ciebie będzie drabina Krause.

Sprzętem, który warto mieć na budowie, jest również mieszadło. Czym dokładnie są mieszadła? Jak sama nazwa wskazuje, są to specjalne końcówki, które możesz podłączyć do wiertarki i uzyskać w bardzo szybkim czasie masę o odpowiedniej do wykonania danego zadania konsystencji. W sklepach budowalnych znajdziesz między innymi mieszadła do tynku, mieszadła do zapraw, mieszadła do farb oraz tak zwane mieszadła uniwersalne. 

Montaż instalacji

Bardzo ważnym etapem budowy jest montaż instalacji. Powinien nastąpić on po montażu stolarki, ale przed wykonaniem suchych tynków. Pamiętaj jednak, że montaż instalacji takich jak instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz ewentualnie gazowa wymaga specjalistycznej wiedzy, a także sprzętów, takich jak na przykład złącze pomiarowe. Dlatego też wybór wszelkich akcesoriów, narzędzi oraz innych elementów warto skonsultować ze specjalistą.  

Fot.:Etienne Girardet/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*