Szklane schody. Pomysł na elegancki wystrój wnętrz

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Szklane schody są marzeniem wielu posiadaczy domów. Jednak sporo osób martwi się, czy szkło jest wystarczająco bezpiecznym i solidnym materiałem na schody. 

Aktualne, nowoczesne techniki produkcji szkła sprawiają, że jest to materiał bardzo mocny i wytrzymały. Szklane schody są robione z trzech warstw szkła hartowanego. W razie jeśli jednak dojdzie do stłuczenia, szkło rozbija się na kryształki, które nie są ostre, tym samym nie powodują skaleczeń. 

Zalety szklanych schodów 

Czy szklane schody poza pięknym, nowoczesnym wyglądem mają inne plusy? Niewątpliwie szkło jest materiałem, który łatwo poddaje się obróbce, dlatego schody mogą mieć wyjątkowy kształt oraz kolor. Użycie w produkcji szkła hartowanego pozwala na tworzenie bezpiecznej i trwałej konstrukcji. Szklane schody nadadzą wnętrzu minimalistycznego i nowoczesnego charakteru. 

Ciekawym sposobem na ozdobienie stopni jest umieszczanie między kawałkami szkła różnych zdobień, tkanin czy podświetleń. Szklane schody mogą być fantastycznym sposobem na doświetlenie pomieszczenia, bo doskonale przepuszczają światło słoneczne. 

>> Zobacz też: Rodzaje balustrad na schody

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*