Taras wentylowany – jakie są jego zalety?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz stworzyć piękny taras, który jednocześnie będzie w pełni funkcjonalny i przystosowany do ciężkich warunków pogodowych? Zachęcamy do zapoznania się z nowoczesną technologią montażową, jaką są tarasy wentylowane. W ofercie sklepu Travicom znajdziesz  elementy potrzebne do wykonania tego typu konstrukcji – zapraszamy.

Czym jest nowoczesny taras wentylowany?

Taras wentylowany to nowoczesna technologia wykonywania tarasów, którą charakteryzuje łatwy i szybki montaż, oraz niezwykły efekt użytkowy i estetyczny. Jest coraz częściej wykorzystywana ze względu na swoje niskie koszty i stosunkowo mały wkład pracy. Ważnym czynnikiem jest również to, że można go postawić na dowolnym gruncie. – zarówno na utwardzonej ziemi, jak i wylewkach betonowych. Poprzez usytuowanie płyt tarasowych na specjalnych wspornikach, nie mają one bezpośredniego kontaktu z podłożem i tym samym są znacznie mniej narażone na niszczenie spowodowane niskimi temperaturami czy wilgocią.

Płyty tarasowe i wsporniki bardzo łatwo demontować, dzięki czemu pozostawiamy sobie opcję rozbudowy lub zmniejszenia tarasu. O ile nie mają mechanicznych uszkodzeń, zdjęte nadają się do ponownego wykorzystania. 

Jaką przewagę mają tarasy wentylowane?

Dzięki całkowitemu wyeliminowaniu zapraw klejowych tarasy wentylowane zdecydowanie lepiej wytrzymują wpływ niekorzystnych warunków pogodowych. Nie występuje tutaj pękanie spowodowane mrozami i zmianami temperatur. Dzięki dobremu systemowi odprowadzania nie uświadczymy również problemów ze stojącą wodą, dzięki czemu unikniemy namakania elementów i ich szybkiego zużycia

Taras wentylowany pozwala także na dużą swobodę w aranżacji przestrzeni. Puste miejsce pod płytkami może posłużyć doskonale do ukrycia instalacji elektrycznej, kabli i innych źródeł zasilających czy ogrzewniczych. Nie jesteśmy zmuszeni również montować tego wszystkiego od razu. Jest to częsty problem występujący w przypadku tarasów tradycyjnych – o wszystko zadbać trzeba na etapie planowania. Tu mamy możliwość dokładania dodatkowych elementów w dowolnym momencie użytkowania bez konieczności ingerowania w gotową strukturę.

W jednej z naszych kategorii znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby stworzyć funkcjonalny i piękny taras wentylowany. Posiadamy najwyższej jakości podbudowy, wsporniki i płyty tarasowe. Jako posadzka doskonale sprawdzą się płyty gresowe, ale można pomyśleć także nad montażem płytek pcv.

Płytki pcv – uniwersalne posadzki

System podłóg bezklejowych w postaci płytek pcv to doskonały sposób na szybki montaż funkcjonalnej i wytrzymałej posadzki. Przede wszystkim wyróżnia się tu niezwykle prosty montaż – łączymy poszczególne elementy bez konieczności używania zaawansowanych narzędzi oraz specjalistycznego kleju.  Otrzymujemy dzięki temu niezwykle estetyczny efekt i podłogę o niezwykłej odporności chemicznej i mechanicznej. Płytki sprawdzą się znakomicie w:

  • piwnicach,
  • obiektach sportowych,
  • siłowniach,
  • szkołach i uczelniach,
  • magazynach,
  • hurtowniach,
  • czy zakładach produkcyjnych

To tylko przykłady, w których często spotykamy się posadzkami pcv, w rzeczywistości ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze i zależy wyłącznie od podejścia klienta. Płyty pcv o różnej kolorystyce i wzornictwie znajdziesz w ofercie naszego sklepu – zapraszamy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*