W jaki sposób podejść do własnego mieszkania? Trzeba zadawać właściwe pytania

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy marzysz o własnym mieszkaniu, jednak nie masz konkretnych planów? Najlepiej zadawać sobie pytania, dzięki którym dojdziesz do sedna sprawy – czego właściwie pragniesz.

Chcesz tylko minimum zmartwień?

Oczywiście nikt nie pragnie tego, by całe jego życie wypełnione było sprawami wymagającymi pilnego rozwiązania. Jednak poziom tolerancji każdego osobnika jest nieco odmienny. Jeśli należysz do grupy majsterkowiczów, możesz wiele rzeczy w swoim domu zrobić sam. Bogatsi zaś mogą wydać pieniądze na to, by kłopoty rozwiązał ktoś inny. W takich przypadkach dom jednorodzinny jest właściwą opcją.

Jednak jeżeli po mieszkaniu spodziewasz się przede wszystkim tego, by stanowiło niezawodne i bezpieczne zaplecze, wybierz raczej mieszkanie w budynku wielomieszkaniowym. W idealnym przypadku w nowo zbudowanym budynku wielomieszkaniowym, gdzie istnieje o wiele większa szansa na brak zasadniczych kłopotów. W mieszkaniu może popsuć się mniej rzeczy i dzięki temu, że gmach jest nowy, unikasz konieczności wykonywania gruntownych remontów i napraw samego budynku.

Pragniesz spokoju czy raczej dobrego wyposażenia i usług?

Czy każde rano pragniesz zamówić sobie wspaniałą kawę w ulubionej kawiarence i nie przetrwasz bez ulubionej pizzy? W takim przypadku powinieneś wybrać mieszkanie w centrum miasta, najlepiej w centrum dużego miasta.

A może wręcz przeciwnie uwielbiasz świeże powietrze, spokój i spacery w przyrodzie. Wtedy najlepszą opcją będą obrzeża miasta, być może mieszkanie na wsi.

Masz lub planujesz dzieci?

Także potomstwo odgrywa istotną rolę w podejmowaniu takiej decyzji. W domu z ogrodem dzieci mają idealne zaplecze. Mile widziane będzie pobliskie boisko lub plac zabaw, przedszkole, podstawówka i możliwość zapisania dzieci na różne zajęcia. Również w tym przypadku będzie lepiej postawić na większą miejscowość.

Na wsi lub przedmieściach życie z dziećmi zmienia się w nieustanne podróżowanie samochodem. Dlaczego miałbyś spędzać tyle czasu za kierownicą, jeśli wszystko możesz mieć praktycznie w zasięgu ręki?

Jaką pracę wolisz?

Istnieją zawody, które idealnie nadają się do dużych miast takich, jak Praga, Brno czy Ostrawa. Rolnicy zaś udają się na wieś. Klasa średnia znajdzie zaangażowanie praktycznie na terenie całego kraju, jednak zasadniczo może różnić się wysokość płacy.

Również z punktu widzenia zawodu oraz wysokości wynagrodzenia należy rozpatrzeć możliwości zadomowienia się. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na obecne oczekiwania, jak również na to, dokąd zamierzasz się posunąć za jakieś 10 czy 20 lat. Większe możliwości awansu istnieją raczej w dużych miastach niż na wsi.

Jaki masz budżet?

Pieniądze zawsze są na pierwszym miejscu i nie inaczej jest w przypadku mieszkania. W dużym stopniu o naszym mieszkaniu decydują właśnie pieniądze. Mieszkanie w centrum miasta jest bardzo kosztowne i coraz więcej rodzin przenosi się na przedmieścia lub do mniejszych miast. Jednak nie można brać pod uwagę tylko cenę nieruchomości. Z długotrwałego punktu widzenia należy brać pod uwagę również koszty związane z przejazdem, których należy się spodziewać w przypadku zakupu nieruchomości na obrzeżu miasta. Dokonując szczegółową i dogłębną analizę czasami możemy stwierdzić, że na pierwszy rzut oka korzystny zakup nieruchomości w dłuższym okresie czasu może wiązać się z wyższymi kosztami.

Szukasz przeglądarki mebli i dekoracji do wnętrz? To właśnie FAVI! FAVI to międzynarodowa internetowa przeglądarka asortymentu do wnętrz i ogrodu. FAVI gromadzi ponad 2 000 sklepów nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Odwiedź FAVI i oszczedzając czas czerpaj codzienną dawkę inspiracji dla Twojego domu.

Photo by Tirachard Kumtanom from Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*