Wybieramy panele podłogowe do nowoczesnego wnętrza

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając wnętrze, należy wybierać poszczególne elementy w taki sposób, aby pasowały do siebie i tworzyły spójną całość. W wyglądzie całego wnętrza kluczowe znaczenie ma podłoga, która powinna być wytrzymała i kolorystycznie dobrana do całego stylu mieszkania. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór różnych paneli podłogowych. Jakie będą najlepsze do nowoczesnego wnętrza?

Jakie panele wybrać?

Wybór paneli podłogowych do nowoczesnego wnętrza nie jest łatwy. W sklepach jest do wyboru sporo paneli, które są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Wybierając panele podłogowe, warto zwrócić uwagę dwa parametry, które mają znaczenie podczas ich użytkowania:

  • grubość paneli,
  • klasa ścieralności.

Grubość paneli podłogowych jest bardzo ważna w ich użytkowaniu, im są grubsze, tym dłużej i lepiej można je bezawaryjnie użytkować. Równie ważna jest klasa ścieralności, im jest większa, tym panele dłużej posłużą.

kolory paneli podłogowych
Photo by kingsmanasset from: Freepik.com

Panele do nowoczesnego wnętrza

Podłoga w nowoczesnym wnętrzu to stonowane kolory dopasowane do minimalistycznego i pełnego klasy wnętrza. 

W jasnym kolorze

Panele podłogowe w jasnym kolorze optycznie powiększają wnętrze, dlatego idealnie sprawdzą się do nowoczesnego pomieszczeń o niewielkich rozmiarach. Jeśli w nowoczesnym wnętrzu są jasne ściany, to jasne panele powiększą i optycznie rozświetlą takie wnętrze.

>> Przeczytaj także: Gres imitujący drewno – praktyczne i eleganckie wykończenie podłogi

Panele w ciepłym jasnym kolorze nadają przytulności, idealnie łącząc się ze ścianami w kolorze ciepłego beżu i kremu. Jasne panele są uniwersalne w zastosowaniu; mogą być stosowane praktycznie wszędzie. Takie panele świetnie podkreślają każdy styl, dzięki temu mogą posłużyć na długie lata użytkowania.

W odcieniu szarości

Od kilku sezonów szarość jest jednym z modniejszych kolorów we wnętrzach. Szare panele podłogowe świetnie sprawdzą się w nowoczesnym salonie. Niewątpliwą zaletą szarych paneli podłogowych jest możliwość łączenia ich z każdym kolorem ścian.

wykonawca układa panele
Photo by diana.grytsku from: Freepik.com

W ciemnym kolorze

Ciemne panele podłogowe, to szyk i elegancja. Takie panele wykorzystywane są głównie w stylu klasycznym, w nowoczesnym wnętrzu prezentują się elegancko. Ciemne panele podłogowe wymagają kreatywności w urządzaniu całego wnętrza, aby podkreślić styl nowoczesny.

Ciemne wzory paneli podłogowych świetnie sprawdzą się jako dopełnienie jasnych ścian i sufitu. Takie panele idealnie prezentują się w eleganckim biurze.

Panele podłogowe do nowoczesnego salonu

Nowoczesny salon, to wysoka jakość materiałów połączona z nowoczesnym wyglądem. Podczas wybierania paneli podłogowych do salonu, należy pamiętać, że muszą mieć bardzo wysoką klasę ścieralności, salon jest miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu. Dlatego tak ważne jest, aby podłoga długo prezentowała się jak nowa. Warto wybierać wytrzymałe panele podłogowe, które są łatwe w pielęgnacji.

Panele podłogowe do nowoczesnej kuchni i łazienki

W ostatnim czasie bardzo modne i praktyczne stało się układanie paneli podłogowych w kuchni i w łazience. W sklepach można znaleźć wiele modeli paneli podłogowych, które dedykowane są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Wybierając takie panele, można być pewnym, że posłużą na długi czas użytkowania.

Panele do kuchni powinny mieć jak najwyższą klasę ścieralności oraz klasę użyteczności minimum 23.

>> Przeczytaj też: Praktyczna i trwała podłoga do kuchni

Nowoczesne wnętrze z ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe w nowoczesnym wnętrzu jest dość powszechnym rozwiązaniem. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem było położenie płytek na ogrzewanie podłogowe. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są panele podłogowe, których cena za m2 zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*