Zmiany Warunków Technicznych w zakresie współczynników przenikania ciepła

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Polska bardzo się stara o lepsze współczynniki przenikania ciepła. Od 2021 roku wszystkie budynki mieszkalne nie tylko mają być ocieplane, ale przede wszystkim znajdą się w nich urządzenia, które korzystają z energii odnawialnej. 

Dzięki połączeniu lepszej izolacji i energii odnawialnej będzie można korzystać w mniejszym stopniu ze źródeł ogrzewania, a co za tym idzie, czekają nas oszczędności na energii.

W zakresie nowych warunków technicznych będzie spełnienie m.in. wskaźników zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną, a także współczynników przenikania ciepła przegród budynku. Te wymagania dotyczą przede wszystkim efektywności energetycznej budynków. Zmiany mają obejmować również stare budownictwo, które ma być ocieplane.

ocieplenie dachu
Photo by BuildPix/Construction Photography/Avalon/Getty Images

Zmiany Warunków Technicznych w zakresie współczynników przenikania ciepła mają sprawić, że znacznie polepszą się warunki cieplne w domach, również jednorodzinnych. Wszystkie budynki muszą być ocieplane, a w 2021 roku będą korzystały też z odnawialnych źródeł ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*