5 trendów w nowoczesnej aranżacji salonu

5 trendów w nowoczesnej aranżacji salonu

Materiał Partnera

Wnętrza
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Salon to serce domu. To tutaj spotykają się domownicy, a także ich goście. W tym miejscu wspólnie ogląda się filmy, gra w gry i dyskutuje o wyzwaniach oraz sukcesach. Wszystko to sprawia, że ta strefa jest reprezentatywną częścią domu. Jak ją zaaranżować zgodnie z trendami? Na co warto postawić, a czego lepiej unikać, aby uzyskać estetyczny efekt?

5 modnych rozwiązań w aranżacji salonów

Moda – zarówno w kontekście ubrań, jak i architektury wnętrz – nieustannie ewoluuje. W związku z tym aranżacje sprzed dekady nie będą zgodne z tym, co obecnie architekci proponują swoim klientom. Jakie modne rozwiązania warto uwzględnić podczas aranżacji dzisiaj i w najbliższych latach? O czym warto pamiętać?

1. Ustawienie okrągłej sofy z nowoczesnym stolikiem w centrum pomieszczenia

Jeszcze do niedawna dla wielu osób centralną częścią salonu była kanapa ustawiona tuż przed telewizorem. W 2024 roku zdecydowanie się od tego odchodzi. Ekranu w pomieszczeniu może już nie być wcale. Kanapa ma być z kolei ustawiona przed stolikiem kawowym, na którym można postawić napój, książkę czy ulubiony posiłek.

Jak wybrać meble do modnej strefy dziennej? Nowoczesne stoliki kawowe do salonu to już zdecydowanie nie minimalistyczne, proste konstrukcje. Możesz wybrać okrągłe formy, połączenie różnych kolorów i materiałów, konstrukcje z szufladami i dodatkowymi półkami. Do całości warto wybrać okrągłą sofę. Może ona mieć w całości zaokrągloną konstrukcję lub np. tylko boki – wówczas będzie nieco bardziej ustawna.

Zastanawiasz się, gdzie kupić idealne meble do salonu? Odwiedź Emwomeble – internetowy sklep meblowy, w którym znajdziesz szeroki wybór różnorodnych produktów.

2. Focus na sztukę

W nowoczesnym, modnym salonie króluje sztuka – nie chodzi jednak o ten jej rodzaj, który jest emitowany na ekranie. Akcent kładzie się na takie dzieła jak obrazy, rzeźby, plakaty rysowników i sztuka użytkowa. Nie musisz kupować dzieła najbardziej znanego obecnie artysty. Możesz wspierać tych, którzy dopiero pracują na swoją popularność.

3. Łączenie bieli z różnorodnymi teksturami

Biel w różnych odcieniach weszła na salony niepostrzeżenie i szybko zastąpiła mocne, intensywne kolory. Obecnie warto ją wkomponować w pomieszczenie w różnych odcieniach i teksturach. Możesz postawić m.in. na kość słoniową, kolor alabastrowy i wiele innych. Biel można wprowadzić do wnętrza w różnych formach – np. tkaniny bouclé, dywanu czy zasłon. O każdej porze dnia kolory i faktury wyglądają nieco inaczej, więc możesz je odkrywać w blasku wschodzącego czy zachodzącego słońca lub przy sztucznym oświetleniu.

4. Zamknięcie i wyraźne wydzielenie przestrzeni salonu od jadalni i kuchni

Do niedawna królowały otwarte strefy dzienne, w których jadalnia, kuchnia i salon się przenikały. W 2024 roku i w kolejnych latach modne będzie coś zupełnie innego. Salon powinien być wyraźnie oddzielony, a nawet zamknięty. Dzięki temu rzeczywiście będzie można się w nim zrelaksować – bez zapachu przygotowywanego jedzenia czy dźwięków generowanych przez sprzęt kuchenny.

5. Postawienie na lampy z charakterem

Lampa w nowoczesnym salonie nie jest już tylko elementem oświetlenia. Jest estetycznym akcentem i dziełem sztuki. Zamiast wybierać prostą, minimalistyczną konstrukcję, sięgnij po tę dużą, zdobioną i w stylu pasującym do pozostałych elementów aranżacji.

Nowoczesny salon to taki, który jest wyraźnie oddzielony od pozostałych części strefy dziennej i zaaranżowany oraz udekorowany, a nie tylko wyposażony. Urządzając go, kieruj się własnym gustem i funkcjonalnością, a trendy potraktuj jedynie jako wskazówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*