6 szybkich porad przydatnych przy zakupie rolet w kasecie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupując rolety w kasecie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dzięki temu wybierzemy najbardziej odpowiedni model.

Wybór typu rolety

Decydując się na roletę w kasecie, warto przemyśleć jaki typ wolimy. Można wybrać roletę z jednolitą tkaniną lub o strukturze pasów – przepuszczających światło i nieprzezroczystych, co pozwala na lepszą manipulację poziomem nasłonecznienia w pomieszczeniu. Rolety w kasecie dostępne są w kilku wersjach, na przykład w wersji dzień noc lub dzień noc wave.

Wybór odpowiedniego koloru

Istotną kwestią w momencie wyboru rolet w kasecie jest wybór odpowiedniego koloru. Co prawda, jeśli roleta jest odsłonięta, kaseta kryje tkaninę, ale przy zasłoniętym oknie to właśnie kolor rolety najbardziej rzuca się w oczy. Tym też rolety w kasecie różnią się od innych modeli, taki jak na przykład rolety rzymskie.

Jasne barwy, odcienie bieli, beżu, pastelowe kolory rozjaśnią pomieszczenie. Sprawdzą się szczególnie w mniejszych pokojach, ponieważ pomogą optycznie powiększyć przestrzeń. Z kolei bardziej wyraziste barwy sprawią, że aranżacja zyska charakter. Jeden głęboki odcień może przełamać monochromatyczny wystrój.

Renomowany producent

Warto wybierać produkty od renomowanych producentów, którzy już od jakiegoś czasu obecni się na rynku. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję wysokiej jakości rolet. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ tego typu produkt powinien być wyposażony w niezacinający się mechanizm oraz wykorzystywać tkaniny odporne na przecieranie. 

Sposób montażu

Jednym z istotnych czynników, wpływających na wybór konkretnej rolety jest sposób jej montażu. Warto wybierać bezinwazyjne rolety w kasecie. Montuje się ją bezpośrednio na ramie okiennej, dzięki czemu nie trzeba wiercić otworów, uszkadzać ramy. Sam montaż rolety kasetowej trwa nie dłużej niż 1 minutę.

Jakość wykonania kasety

W przypadku rolet kasetowych, niezwykle ważna jest jakość wykonania samej kasety. Wysokogatunkowy materiał skrywa bowiem tkaninę i cały mechanizm. Zadaniem kasety jest maskowanie elementów rolety i zapewnienie całości estetycznego wyglądu. Najważniejszą jej funkcją jest jednak ochrona materiału, który podczas chowania do kasety nie może się zaginać, uszkadzać, zacinać. Warto wspomnieć, że kiedy roleta jest całkowicie zwinięta, kaseta ma też zabezpieczać tkaninę przed promieniami słonecznymi, które powodują blaknięcie i nadmiernym zbieraniem się kurzu.

Łatwość obsługi

Żeby wybrana roleta dobrze się sprawdzała, istotna jest też jakość jej obsługi. Prowadzenia boczne pozwalają w 100% kontrolować napływ światła zewnętrznego do pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę na możliwość prowadzenia przestrzennego. Utrzymuje ono materiał rolety przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając jednocześnie swobodnemu „powiewaniu” tkaniny . Dzięki temu materiał nie faluje, nie roluje się i jest zabezpieczony przed porwaniem. Istotnym udogodnieniem jest także ruchoma głowica mechanizmu, która dostosowuje się do kąta odchylenia łańcuszka operacyjnego. Jest to kolejne zabezpieczenie przed zerwaniem rolety, poprawia funkcjonalność jej działania. Tego typu mechanizmy wyróżniają najlepsze produkty na rynku.

Wybór rolety powinien być podyktowany przede wszystkim jej funkcjonalnością i atrakcyjnym designem.

Zdjęcia: Materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*