Drzwi przesuwne. Do jakich wnętrz pasują?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najmodniejszych ostatnio rozwiązań wnętrzarskich są drzwi przesuwne. Ten designerski element nie jest zarezerwowany jedynie dla nowoczesnych wnętrz, może doskonale prezentować się także w pomieszczeniach urządzonych w innych stylach. Zobacz, do jakich wnętrz pasują drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne mogą się kojarzyć przede wszystkim z nowoczesnymi lub industrialnymi wnętrzami. Jednak nie tylko w takich pomieszczeniach projektanci umieszczają je coraz chętniej. Tak zwane barn doors występują obecnie w rozmaitych stylach i z powodzeniem dopasować je można do wielu wnętrz. Zależnie od materiału, z jakiego będą wykonane, i formy wkomponować się mogą we wnętrza rustykalne, retro, eklektyczne czy boho. 

Rodzaje drzwi przesuwnych

Zależnie od stylu i wystroju wnętrza dobrać możemy drzwi wykonane z materiału, który najlepiej skomponuje się z pomieszczeniem. Drzwi przesuwne mogą być wykonane z tworzyw takich jak drewno, metal, szkło lub płyta MDF (która jest jednocześnie najtańszym rozwiązaniem). Przy czym szkło może być przezroczyste lub mleczne. Mamy również możliwość połączenia drewna lub metalu w roli stelażu ze szkłem jako wypełnieniem drzwi. Płyta MDF z kolei daje możliwości wykonania drzwi o różnych kolorach.

Drzwi przesuwne w nowoczesnych pomieszczeniach

Designerskie modele drzwi przesuwnych bez wątpienia świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych. Mogą pełnić funkcję drzwi do garderoby, jak również do sypialni, salonu czy kuchni. Nowoczesne wnętrza z pewnością polubią drzwi wykonane z materiałów takich jak szkło, metal czy drewno.

Drzwi przesuwne we wnętrzach industrialnych

Nowoczesny loft w surowym stylu to być może jedno z pierwszych skojarzeń, jakie nasuwają się wraz z drzwiami przesuwnymi – i jest to strzał w dziesiątkę. Proste drzwi przesuwne wykonane z metalu, szkła lub wypełnione lustrem doskonale wpiszą się w wystrój industrialnego wnętrza. Połączenie z cegłą i surowym wystrojem z pewnością sprzyjać będzie designerskim modelom drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne w pomieszczeniach klasycznych

Nie tylko nowoczesność i surowy styl dobrze komponują się z drzwiami przesuwnymi – również w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym drzwi przesuwne mogą z powodzeniem spełnić swoją rolę i dodać wnętrzu uroku. Drewniane drzwi ze szklanymi wstawkami będą doskonałym wyborem do eleganckich, klasycznych pomieszczeń.

Drzwi przesuwne we wnętrzach rustykalnych

Drewniane drzwi przesuwne stylizowane na drzwi niczym z amerykańskiego rancza będą doskonałym elementem w rustykalnym pomieszczeniu. Przez wybór takich drzwi podkreślimy sielski klimat we wnętrzu i dodamy mu oryginalności.

Drzwi przesuwne szklane – rozwiązanie dla różnych pomieszczeń

Drzwi przesuwne wykonane ze szkła, ze stelażem z drewna czy metalu, mogą znakomicie wkomponować się w pomieszczenia w innych stylach, takich jak np. skandynawski, eklektyczny czy boho. Zależnie od wybranej formy i koloru drewna lub metalu mamy szansę dobrać odpowiedni styl drzwi do wystroju naszego wnętrza.

Ogromną zaletą drzwi przesuwnych jest to, że można zamontować je praktycznie na każdym etapie budowy i remontu pomieszczenia. Co więcej, często wykonywane są na wymiar, zatem mamy możliwość idealnie dopasować je do stylu wnętrza i jego rozmiarów – drzwi przesuwne świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach z wysokim stropem. Różnorodność dostępnych opcji z pewnością pozwoli dobrać odpowiedni model do Twojego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*