Drzwi z marketu czy od stolarza — wady i zalety

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi wewnętrzne to jeden z wyborów, który zostanie z nami na długie lata. Dlatego warto, by były one nie tylko piękne, ale również trwałe. Urządzając dom czy mieszkanie, kolejnej wymiany tego elementu pewnie będziesz musiał dokonać dopiero za dobrych kilka lat. I tu pojawia się pytanie: gdzie lepiej kupić drzwi? Warto zakupu dokonać w markecie budowlanym czy może jednak lepszą opcją będzie zamówienie porządnych drzwi u stolarza?

Kupując drzwi wewnętrzne, zwracamy uwagę na ich wygląd, dostępność, indywidualne preferencje, jakość, rozmiar oraz cenę. Dużym wyzwaniem jest zakup drzwi pięknych i w przystępnej cenie. Niestety te dwa wymagania bardzo często się wykluczają. Do wyboru najczęściej pozostają dwie opcje zakupu: sklep bądź market budowlany oraz zamówienie ich u stolarza. Sprawdź, która opcja jest lepsza!

unsplash.com/Jon Tyson

Drzwi z marketu

Zalety

Pierwszą i podstawową zaletą drzwi ze sklepu budowlanego jest ich cena. Możemy tu znaleźć wiele korzystnych ofert i promocji, co jest ważne zwłaszcza, jeśli nabywamy kilka, a nawet kilkanaście par drzwi do domu czy mieszkania.

Kolejnym atutem jest stosunkowo wysoka dostępność, zwłaszcza jeśli decydujemy się na sklep posiadający całą sieć marketów. Bez problemów i długiego czasu oczekiwania otrzymasz zamówione drzwi, od razu gotowe do montażu, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i „tymczasowego życia” w mieszkaniu bez prywatności, którą nam zapewniają.

Markety budowlane oferują naprawdę duży wybór, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zarówno w kwestii jakości, ceny, jak i wyglądu.

Wady

Niestety podstawową i główną wadą drzwi kupowanych w marketach jest ich niska jakość, która akurat w tego typu zakupach jest jednym z najważniejszych aspektów. W większości drzwi marketowe wykonane są ze słabej jakości płyty pokrytej okleiną. Często nawet przy lekkim uderzeniu możemy je zniszczyć lub porysować, przez co nie będą dobrze się prezentować, a nas w stosunkowo krótkim czasie będzie czekał kolejny wydatek.

Nawet jeśli nie dojdzie do bezpośredniego uszkodzenia, już po kilku latach okleina bardzo często po prostu się odkleja i wygląda brzydko i tanio. Po tym czasie może się okazać, że w sklepie nie jest już dostępny ten konkretny model, przez co nowe drzwi nie będą pasować do wszystkich pozostałych zamontowanych w domu. Jeśli zależy nam na estetyce, czekać nas będzie generalny remont z wymianą wszystkich drzwi wewnętrznych.

pexels.com/Ksenia Chernaya

Drzwi od stolarza

Zalety

Zamawiając drzwi u stolarza, masz pewność, że będą one wykonane z najwyższej jakości surowców, ponadto estetyka ich wykonania zawsze jest znacznie wyższa od tych produkowanych masowo. Przeważnie to my wybieramy, z czego mają być zrobione i w jaki sposób.

Co więcej, są to zawsze drzwi wykonane na zamówienie, więc jeśli masz na przykład nietypowej wielkości otwory drzwiowe w projekcie, stolarz może być jedyną opcją, gdyż wykona wszystko dokładnie pod zamówienie.

Drzwi od stolarza będą w stu procentach dopasowane do naszych oczekiwań i budżetu. Marzysz o różowych drzwiach z mlecznymi szybami? Czemu nie? Granatowe z ozdobnymi detalami – bardzo proszę!

pixabay.com/midascode

Wady

Zamawiając drzwi u stolarza, musimy liczyć się z dłuższym terminem realizacji i oczekiwaniem na dostawę gotowego produktu, dlatego warto o tym pomyśleć dużo wcześniej.

Kolejną wadą może być cena. Często koszt takich drzwi jest wyższy, jednak posłużą nam zdecydowanie dłużej.

Zdjęcie główne: pexels.com/Adrienn

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*