Farby do mebli – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne odnawianie mebli domowych. Zwłaszcza ci, którzy zakupili bardzo drogie umeblowanie i są przywiązani do konkretnego wystroju, próbują na własną rękę przywrócić im po latach dawną świetność. Co w tym przypadku z pewnością okaże się niezbędne?

Sposób na wyzwolenie kreatywności

Bez względu na to czy podążamy ścieżką związaną z modą, czy też szukamy sposobów na oszczędności, samodzielne odnawianie umeblowania daje dużo satysfakcji. Niezbędne do tego będą farby do mebli wysokiej jakości. Przy okazji ich zakupu możemy także odświeżyć drzwi, okna, boazerię, płytki i inne elementy z naszego otoczenia. Odpowiednie farby pozwolą nam nie tylko na odświeżenie powierzchni drewnianych, ale też mogą pomóc nam dostosować je do najnowszych trendów. Efekt końcowy z pewnością nas zaskoczy i przywróci blask całemu wnętrzu. Z farbami do mebli i pędzlem w ręku możemy wykazać się kreatywnością i zmienić wygląd całego mieszkania.

Farby akrylowe

Jakimi farbami najlepiej malować meble? Zanim zdecydujemy się na odpowiedni produkt, trzeba koniecznie sprawdzić, z jakiego rodzaju drewna mamy umeblowanie. Inna farba będzie przeznaczona do malowania przedmiotów z litego drewna, a odmienna do produktów z laminacją lub z płyty MDF. Jeśli chcemy zakupić akrylowe farby do mebli, to sprawdzą się one w przypadku wyrobów, które nie są bardzo wyeksploatowane. Powłoka powstała podczas malowania zapewni dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Warto więc wykorzystać je do odświeżenia szafy, komody czy kredensu. Do zalet tego typu farb należy zaliczyć mało uciążliwy zapach. Dlatego też można jej użyć do malowania mebli dziecięcych. Akrylową farbą do mebli pomalujemy także przedmioty ze sklejki drewnianej.

Farba alkidowa i tablicowa

Ciekawą pozycję stanowi farba alkidowa, która tworzy trwałą i gładką powłokę. Jest ona odporna na czynniki atmosferyczne oraz różne uszkodzenia. Trzeba jednak wiedzieć, że posiada intensywny zapach, ponieważ powstaje na bazie rozpuszczalników. Alkidowe farby do mebli znajdą zastosowanie przy odnawianiu drewna, oraz wyrobów z MDF-u, oraz płyty wiórowej. Dzięki swoim właściwościom można ją z powodzeniem stosować do mebli ogrodowych. Innym ciekawym pomysłem jest użycie farby tablicowej. Tego rodzaju rozwiązania znajdą zastosowanie podczas odnawiania mebli w pokoju dziecinnym. Jeśli pomalujemy nią drzwi szafy, to nasze dziecko będzie miało miejsca na robienie ważnych zapisków. Takie rozwiązanie pomoże w pamiętaniu o ważnych datach lub wydarzeniach, których nasza pociecha nie może przeoczyć.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*