Projekt sypialni — co brać pod uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesteś w trakcie remontu lub przeprowadzasz się do nowego mieszkania i zastanawiasz się, jak urządzić swoją sypialnię? Przychodzimy z pomocą! Dowiedz się, co warto brać pod uwagę przy projekcie sypialni, aby stała się ona miejscem przytulnym, wygodnym i estetycznym.

Sypialnia powinna być swoistą oazą spokoju w Twoim mieszkaniu. Jest to miejsce, w którym wypoczywasz i regenerujesz swoje ciało i umysł. Dlatego też tak ważne jest, aby była ona odpowiednio urządzona. Co należy brać pod uwagę? Czego unikać?

Łóżko — najważniejszy element sypialni

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest bez wątpienia łóżko. Powiedzenie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” ma tutaj dosłowny wydźwięk. Najpopularniejsze są łóżka dwuosobowe o wymiarach 160×200 centymetrów, jednak z powodzeniem możesz też postawić na nieco większe łóżko 180×200 centymetrów. Najważniejsze jest jednak prawidłowe ustawienie łóżka.  Jednym z najpopularniejszych sposobów ustawienie łóżka jest zlokalizowanie go pośrodku sypialni tak, aby każda ze stron miała do niego wygodny dostęp. Okazuje się jednak, że zasady feng shui mówią, że aby każda noc była komfortowa, a sen głęboki, łóżko powinno być postawione przy ścianie. Ponadto łóżko w Twojej sypialni powinno również być wyposażone w zagłówek, który daje dodatkowe poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Kolory w Twojej sypialni

Myśląc o aranżacji sypialni, należy także uwzględnić kolory, jakie się w niej pojawią. Pamiętaj, że sypialnia ma być miejscem do relaksu i odpoczynku, dlatego też nie może być urządzona w zbyt krzykliwych i intensywnych kolorach. Świetnie sprawdzą się natomiast kolory kojarzące się z naturą i ziemią. Ściany i dodatki w odcieniach delikatnej zieleni, niebieskiego lub beżu będą idealne dla Twojej domowej oazy spokoju. 

Dodatkowe meble do sypialni

Należy pamiętać, że sypialnia to nie tylko łóżko. Mimo że jest ono najważniejsze w tym wnętrzu, to aby sypialnia była w pełni funkcjonalna, powinna być wyposażona także w inne meble. Jakie elementy wyposażenia wybrać więc do sypialni? Zadbaj przede wszystkim o miejsce do przechowywania. Postaw na eleganckie regały i praktyczne szafy przesuwne, które pomieszczą wszystkie Twoje rzeczy. Przyda się także dodatkowe miejsce do siedzenia. W tej roli genialnie sprawdzi się ponadczasowy uszak lub piękny fotel muszelka

Oświetlenie sypialni

Aby sypialnia była w pełni funkcjonalnym i estetycznym miejscem, musi być także dobrze oświetlona. Jakie oświetlenie wybrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie pełnego potencjału światła naturalnego. Jeśli zaś chodzi o sztuczne oświetlenie, to pamiętaj, aby światło w aranżacji sypialni było delikatnie przytłumione. Dzięki temu oświetlenie będzie stwarzać w pełni optymalne warunki do odpoczynku i regeneracji. Do oświetlenia sypialni wykorzystaj lampę sufitową oraz lampki nocne ustawione po obu stronach łóżka.

Zdjęcie główne: pexels.com/Barion McQueen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*