Ile kosztuje moskitiera ramkowa na okno? Oto co musisz wiedzieć!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Insekty w mieszkaniu dają Ci się we znaki? W letnie wieczory godzisz się na siedzenie w egipskich ciemnościach? A może osy postanowiły uwić gniazdo w Twoim bezpośrednim sąsiedztwie? Jakakolwiek jest Twoja motywacja do osłonienia okien moskitierą, sprawdź z nami, jakie osłony są dostępne na rynku i ile kosztują!

Moskitiery ramkowe na okno zyskują popularność

Moskitiery na okno to coraz bardziej powszechna forma ochrony przed owadami w sezonie letnim. Skąd ta lawinowo wzrastająca popularność? Bynajmniej nie mamy do czynienia z gwałtownym zwiększeniem się populacji insektów w Polsce. Po prostu rośnie świadomość możliwości zamontowania sobie takiego rodzaju zabezpieczenia, a same moskitiery są coraz bardziej dostępne. Dziś już nawet w małych marketach w sezonie znajdziesz gotowe siatki z obciążnikiem do powieszenia na oknie. Nie jest też niczym dziwnym montowanie sobie trwalszej, ramkowej moskitiery na okno na wymiar. Jakie są ceny takich osłon i w jakiego typu moskitierę warto zainwestować?

Moskitiera ramkowa na okno to najpopularniejsza forma ochrony przed owadami

Moskitiery ramkowe na okno

Inaczej rzecz wygląda z moskitierami ramkowymi na okno. Są nieco droższe, ale pozbawione wszystkich wad moskitier kurtynowych. Składają się z siatki naciągniętej na prostokątną ramkę. Ramkę tę przymocowuje się do ramy okiennej. Możliwy jest montaż na całym obwodzie lub – nieco bardziej zaawansowany – na zawiasach. Takie osłony kompletnie nie przeszkadzają w używaniu okien i drzwi – nawet po otwarciu okna przestrzeń osłania cienka warstwa siatki. Natomiast moskitiera ramkowa na okno balkonowe na zawiasach otwiera się jak drugie drzwi. Tego typu moskitiery ramkowe na okno w wielu wariantach kolorystycznych znajdziesz na: https://clicky.pl/kategoria-produktu/moskitiery/okienne/moskitiery-ramkowe/.

Co do stopnia trudności montażu zależy on od typu moskitiery. Na rynku są dostępne moskitiery ramkowe na okno, które przymocowuje się na śrubkach i rzeczywiście wymagają one nieco więcej pracy. Niektórzy producenci oferują jednak wysokiej jakości moskitiery, które montuje się w kilkanaście sekund za pomocą motylkowych zaczepów. A co najlepsze, koszt takiego sprzętu wcale nie jest zaporowy!

Kolor ramki moskitiery możesz dobrać do koloru ram okiennych

Moskitiery kurtynowe na okno

Najprostsza moskitiera to po prostu rodzaj luźnej siatki, którą tymczasowo można zamontować w oknach lub drzwiach. Może być przymocowywana na rzepy lub wisieć na drążku jak firana. Przed powiewaniem zabezpiecza ją niewielkie obciążenie u dołu oraz – w przypadku moskitiery w formie pasów – spojenie na napy lub magnesy. Największą zaletą takich moskitier jest niska cena. Kupisz je nawet za mniej niż pięćdziesiąt złotych. Niestety wad jest o wiele więcej. Takie moskitiery nie są zbyt skuteczne, co idzie w parze z niewygodnym użytkowaniem. Kurtynowe moskitiery z reguły są wieszane w drzwiach na balkon czy taras, więc często się przez nie przechodzi. Notoryczne rozsuwanie pasów i niedokładne zespalanie się magnesów sprawia, że równie dobrze takiej moskitiery mogłoby nie być. Ponadto cienka siateczka jest bardzo podatna na uszkodzenia. Wspomniana konieczność częstego rozsuwania sprawia, że rozdarcia są na porządku dziennym. Nawet montaż wcale nie jest tak łatwy, jak potrafi być w moskitierach ramkowych. Siatki wymagają obklejenia rzepami całej ramy albo zamontowania we wnęce okiennej dodatkowego drążka. Wbrew pozorom tanie, kurtynowe moskitiery wcale nie są dobrym rozwiązaniem, by pozbyć się problemu uciążliwych insektów.

Zdjęcia: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*