Jak posprzątać po gruntownym remoncie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Gruntowny remont to przedsięwzięcie, które bardzo często stanowi ogromne, czasowe i finansowe wyzwanie. A w dodatku wcale nie kończy się na położeniu ostatniej płytki czy ostatnim pociągnięciu wałka! Kolejnym etapem jest sprzątanie, które – jeśli nie zostanie dobrze zorganizowane – może przerodzić się w prawdziwą walkę z wiatrakami.

Logiczny plan działania

Proces sprzątania po remoncie powinien być usystematyzowany i przemyślany. Wszystko po to, by nie narobić się, jeżeli nie ma takiej potrzeby, a przede wszystkim – by nie wykonywać żadnej pracy podwójnie. Bardzo ważne będzie więc odpowiednie przygotowanie się do sprzątania, działanie zgodnie z zasadą „od góry do dołu” oraz trzymanie się ułożonego planu. Przygotuj odpowiednie detergenty, worki na śmieci, akcesoria do sprzątania, a także sprzęty i narzędzia takie jak miotła, odkurzacz czy myjka – a potem zabieraj się do porządków. Ponieważ w trakcie remontu pył i kurz są wszechobecne, nie możesz pozwolić sobie na pominięcie żadnej powierzchni. Zacznij więc od tego, co znajduje się najwyżej – czyli sufitu. Następne w kolejności powinny być lampy, ściany i górne części mebli. Pamiętaj o dokładnym umyciu płaskich powierzchni, najlepiej przy użyciu wody z delikatnym detergentem. Podczas kolejnych etapów sprzątania umyj okna, meble i na końcu wyczyść podłogi. W tym ostatnim przydatne mogą okazać się myjki, które znajdziesz na stronie: https://profi-cleaner.pl/.

Usługi firmy sprzątającej

Alternatywnym rozwiązaniem do samodzielnego robienia porządku może być skorzystanie z firmy, dla której sprzątanie po remontach warszawa to codzienność. Oczywiście, tego typu usługi są dość drogie, jednak bardzo często może okazać się, że i tak będą Ci się opłacać. Osoby zatrudnione w firmie sprzątającej wykonają niezbędne prace porządkowe w czasie, w którym Ty możesz pracować, dzięki czemu nie ponosisz kosztów pośrednich. Dodatkowo, jeżeli zlecisz posprzątanie po remoncie firmie, nie musisz inwestować w środki czystości, akcesoria do sprzątania czy pudła, kartony i worki na śmieci. Tego typu produkty mogą okazać się stosunkowo drogie, zwłaszcza, jeżeli mają później stać niewykorzystane. W dodatku, raczej nie zdecydujesz się na zakup profesjonalnego sprzętu sprzątającego na potrzeby ogarnięcia mieszkania po remoncie – warto więc wziąć pod uwagę, że usługa wykonana przez firmę specjalizującą się w porządkach, będzie obejmowała również „wypożyczenie” lepszych rozwiązań technologicznych. W efekcie możesz uzyskać mieszkanie w znacznie lepszym stanie, niż sam mógłbyś w stanie zorganizować.

Fot.: Thới Nam Cao/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*