Jak sprawnie przyciąć rurę w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Cięcie rur jest ważnym zadaniem w trakcie realizacji projektów budowlanych. Z tego też powodu warto zaopatrzyć się w odpowiedni obcinacz do rur. Dzięki niemu możliwa jest obróbka materiałów o różnej średnicy, a także wykonanych z różnych tworzyw. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Obcinacz do rur — co to jest?

Obcinacz do rur to narzędzie pracy, które jest przeznaczone do szybkiego i bezzadziorowego oraz wygodnego obcinania rur. Dzięki niemu możliwe jest między innymi cięcie rury:

  • miedzianej,
  • stalowej PCV.

Tego typu przyrząd posiada ostrze, które łagodnie ingerują w cięty materiał. Nie wytwarzają przy okazji ostrych krawędzi z zadrami. Za sprawą tego rodzaju cięcia nie odkształcają się także ścianki rur. Ma to ogromne znaczenie na przykład w trakcie łączenia elementów instalacji. Wszystkie elementy muszą bowiem wtedy do siebie idealnie pasować.

Czym charakteryzuje się ręczny obcinacz do rur?

Ręczny obcinacz do rur to doskonałe narzędzie do przycinania rur o małych średnicach. Cechuje się ono kompaktowym rozmiarem. Nie wymaga zatem zbyt dużo miejsca do operowania. Cięcie rury polega w tym przypadku na zaciskaniu na rurze, a następnie obracaniu wokół wzdłużnej osi rury. Dzięki wyposażeniu przyrządu w cienkie ostrza ruch obrotowy nacina powierzchnię z siłą proporcjonalną do nacisku na obrabiany element. Niewątpliwą zaletą obcinaczy do rur ręcznych jest również ich atrakcyjna cena. Wyposażenie Twojej firmy lub gospodarstwa domowego w tego typu przyrząd wcale nie obciąży zatem mocno Twojego budżetu. 

Poszczególne ręczne obcinacze do rur różnią się między sobą parametrami, takimi jak między innymi:

  • sposób zamontowania noża,
  • maksymalna grubość,
  • dedykowane zastosowanie.

Dla przykładu na rynku dostępne są produkty przeznaczone stricte do rur miedzianych. 

Który sklep z narzędziami warto wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, który sklep z narzędziami wybrać, postaw przede wszystkim na taki, który oferuje możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa. Jednym z nich jest na przykład: https://sklep.anb.com.pl/. Ponadto w polecanym przez nas miejscu możesz być spokojny o liczbę dostępnych artykułów. W związku z tym zakup idealnego do Twojego zastosowania obcinacza do rur nie stanowi żadnego problemu.

Podsumowując, cięcie rury to działanie, które wymaga zachowania maksymalnej precyzji, a także nieuszkadzania obrabianych elementów. Z tego też powodu tak ważne jest, aby w Twoim koszyku zakupowym znalazł się odpowiedni obcinacz do rur. Produkty dostępne na przykład w sklepie z narzędziami ANB cechują się bardzo wysokim poziomem funkcjonalności oraz prostotą obsługi. Ponadto możesz liczyć tam na fachowe wsparcie ekspertów. Dzięki temu nie będziesz osamotniony w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. Z tego też powodu polecamy Ci to miejsce na zakupy. Życzymy powodzenia zarówno w trakcie doboru idealnego przyrządu, jak i w trakcie pracy. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*