Jak pozbyć się pluskiew w domu?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom pluskwy domowe mogą się wydawać nieszkodliwe, ale to tylko pozory. Te malutkie owady wielkości ziarnka piasku potrafią zakłócić spokój i komfort w naszym domu na długi czas. Chcesz pozbyć się nieproszonych gości raz na zawsze? W tym artykule dowiesz się jak skutecznie zwalczyć pluskwy. Sprawdź sam!

Skąd biorą się pluskwy domowe?

To właśnie ludzie najczęściej przenoszą pluskwy. Zazwyczaj nie mamy o tym pojęcia, ponieważ wystarczy jedna noc w zainfekowanym miejscu, jazda w komunikacji miejskiej, wizyta w szpitalu bądź hotelu. Dopiero gdy w nocy zaczynają nas gryźć i zakłócać sen to rozpoczynamy poszukiwania, aby znaleźć winowajcę. Wszystko jednak na marne, ponieważ tracimy tylko czas, a pluskwy dalej się rozwijają.

Nie bez powodu ich nazwa to także pluskwy łóżkowe, ponieważ ich ulubionym miejscem do życia są właśnie łóżka, koce oraz materace. W takich miejscach bez problemu mają dostęp do żywiciela. Natomiast w ciągu dnia chowają się w ciemnych kryjówkach, m.in. takich jak: gniazdka, listwy przypodłogowe, dziury, szczeliny, meble i inne trudno dostępne miejsca. Potrafią świetnie się kamuflować, aby bytować w domu jak najdłużej.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy domowej?

Ugryzienia są dowodem na obecność pluskiew w naszym domu czy mieszkaniu. Żywią się one krwią człowieka oraz innych ssaków. Mimo że kłują kilkakrotnie, to same ugryzienia pluskiew nie są szczególnie odczuwalne dla nas. Ból jest porównywalny do ugryzienia komara. Mimo to mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, powodować reakcje alergiczne skóry i przenosić choroby krwi. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć efektywne sposoby zwalczania pluskiew i jak najszybciej je zlikwidować.

Domowe sposoby na pluskwy

Pierwszym krokiem w tym procesie jest regularne sprzątanie domu. Środki owadobójcze działają skuteczniej na czystych powierzchniach, dlatego dokładne odkurzanie, mycie podłóg i usuwanie kurzu zdecydowanie pomoże w zwalczaniu pluskiew domowych. Pluskwy lubią się ukrywać, dlatego ważne jest, aby nie zaniedbywać żadnych zakamarków. Nie należy gromadzić też niepotrzebnych rzeczy, ponieważ są to dodatkowe miejsca dla nich do ukrycia. Dodatkowo wytrzepywanie pościeli i innych nakryć pomoże zlikwidować ich kryjówki. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z tym problemem. Dlatego najlepiej wezwać specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak wytępić pluskwy i mają na to sprawdzone sposoby.

Zwalczanie pluskiew domowych

Fot.: Materiał Klienta.

Jak zwalczać pluskwy?

Bez względu na to, czy pluskwy domowe są w fazie nimfy, czy też pojawiły się już dorosłe osobniki, należy podjąć środki adekwatne do sytuacji. Zwalczanie pluskiew to nieprosta sprawa, która może być długotrwałym i uciążliwym procesem. Jednakże nie oznacza to, że sprawa jest beznadziejna i nie można jej sprostać. Aby mieć stuprocentową pewność, że na stałe usunęliśmy niechcianych „przyjaciół”, musimy sięgnąć po sprawdzone i profesjonalne metody. Oto kilka z nich:

  1. Dezynsekcja gorącą parą – Pluskwy to owady, które giną w temperaturze powyżej 45 stopni Celsjusza. Gorąca para, której temperatura wynosi ponad 100 stopni Celsjusza, całkowicie eliminuje jaja pluskiew, sprzyja likwidacji tych owadów i nie dopuszcza do ich ponownego namnożenia się.
  2. Zamgławianie ULV – Zamgławianie ULV pluskiew domowych jest znacznie skuteczniejsze niż zwykły oprysk, ponieważ pomaga dotrzeć do wszystkich zakamarków. Jest to efektywny sposób, który poradzi sobie w walce nawet z najbardziej odpornymi szkodnikami. Zabieg ten jest przeprowadzany przy pomocy urządzenia wytwarzającego krople, które daje pożądany efekt mgiełki. Wypełnia ona całe pomieszczenie, a pluskwy giną w ciągu kilku godzin. Rekomendowana dezynsekcja pluskiew odbywa się przy pomocy rozprowadzenia środka chemicznego z użyciem generatora zimnej mgły.
  3. Środki owadobójcze – Muszą one być idealnie dopasowane swoim składem chemicznym do danego owada. Samodzielne próby często nie działają, dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Ile trwa odpluskwianie?

Po wykryciu obecności pluskiew, zarówno dorosłych osobników, nimf, jak i jaj rozpoczyna się proces odpluskwiania. Czas zabiegu jest zależny od tego w jakim stopniu pluskwy się zadomowiły. Najskuteczniejszą metodą jest dezynsekcja, przede wszystkim dzięki zastosowaniu odpowiednich środków chemicznych. Krótki czas zamgławiania nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia, kobiet w ciąży, czy nawet zwierząt. Co więcej, zastosowanie środków owadobójczych nie wpływa na urządzenia elektryczne i wyposażenie mieszkania. Podobnie rzecz ma się w przypadku dezynfekcji pluskwy gorącą parą. Cały zabieg trwa zazwyczaj od 20 do 50 minut.

Koszty odpluskwiania

Na końcową cenę ma wpływ wiele czynników. Jest to m.in. czas trwania pracy, powierzchnia obiektu, stopień zapluskwienia, liczba łóżek oraz innych elementów wymagających zamgławiania i stosowania wygrzewania, mającego na celu likwidację pluskiew. Profesjonalna firma jak Derato.pl wykonuje wstępne oględziny mieszkania lub domu, a następnie podaje szacowany koszt takiego zabiegu. Dodatkowo można uzyskać fachowe doradztwo, wskazówki i wszelkie przydatne porady, które są bezpłatne. Sprawdź szczegóły pod hasłem odpluskwianie Warszawa.

Podsumowanie

Skuteczne pozbycie się pluskiew z domu wymaga odpowiedniego sprzętu i doświadczenia, aby problem nie nawracał. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która szybko i sprawnie wyeliminuje pluskwy raz na zawsze.

Zdjęcie główne: Derato.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*