Jak urządzić przestronny balkon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nawet w bloku można urządzić swoją osobistą przestrzeń relaksacyjną. Jak to zrobić? Należy zadbać o swój balkon! Podpowiadamy, jak urządzić swój balkon w przestronny i przytulny sposób, aby stał się idealnym miejscem do odpoczynku.

Meble ogrodowe na balkon – jakie wybrać?

Najważniejszym elementem aranżacji balkonu są bez wątpienia meble. Jakie wybrać, aby balkon był miejscem komfortowym i przytulnym? Przede wszystkim miej na uwadze wielkość Twojego balkonu. Balkon duży, niezadaszony i mocno wysunięty poza bryłę budynku pozwoli Ci na większą ilość mebli i dodatków, jednak będzie on bardziej narażony na mocne słońce oraz deszcz. Z drugiej strony zaś, w loggiach i balkonowych wnękach, w których metraż kończy się na linii budynku, możesz pozwolić sobie na więcej, jeśli chodzi o poduszki i inne tkaninowe dodatki meblowe, jednak ograniczy Cię metraż.

Drugą ważną sprawą jest materiał. Warto wybrać meble, które odporne będą na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza meble rattanowe lub drewniane, które znajdziesz na przykład na stronie https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe_Meble-wg-materialu_Meble-ogrodowe-drewniane-862.html

Jakie jest prawdziwe must have, jeśli chodzi o meble na balkon? Przede wszystkim powinny znaleźć się na nim wygodne fotele, leżaki lub inne miejsce do siedzenia, stolik do kawy oraz miejsce do przechowywania (na przykład https://www.edomator.pl/pol_m_Prace-w-ogrodzie_Szafy-ogrodowe-464.html). Możesz też postawić na gotowy zestaw mebli ogrodowych na balkon ze strony https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe_Zestawy-mebli-ogrodowych_Zestawy-balkonowe-437.html

Akcesoria idealne na balkon

Urządzając balkon, nie można zapomnieć także o różnego rodzaju akcesoriach oraz dekoracjach. Najlepszą propozycją będą z pewnością rośliny doniczkowe. Możesz umieścić je na przykład na różnego rodzaju regałach, drabinach, w donicach i panelach. Możesz też zdecydować się na założenie własnego zielnika lub mini ogródka w skrzyniach, jeśli przestrzeń Ci na to pozwala. Warto także zadbać o ciepłe pledy do okrycia, miękkie poduszki, materiałowe pufy i hamaki oraz dywany, dzięki którym balkon będzie bardziej przytulny, a relaks na nim stanie się przyjemniejszy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Rov Camato

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*