Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, konieczne okazuje się dysponowanie dobrą zdolnością kredytową. Nie wszyscy zarabiają jednak odpowiednio dużo, dlatego w niektórych przypadkach może pojawić się problem z przyznaniem pieniędzy. Co zrobić, by otrzymać kredyt przy niskich dochodach? Sprawdź!

Niskie dochody a kredyt hipoteczny

Nie wszyscy zarabiają dużo. Z tego powodu niektóre osoby mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego na konkretną sumę. Zdarza się więc, że ludzie zarabiający mniej otrzymują pozytywną decyzję od banku odnośnie przyznania pieniędzy, jednak jest to często niska kwota. Trzeba też się liczyć z tym, że przy zarobkach wynoszących najniższą krajową uzyskanie kredytu staje się niezwykle trudne.

Więcej o kredycie hipotecznym przy niskich dochodach dowiesz się tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-uzyskac-kredyt-hipoteczny-przy-niskich-dochodach/.

Jak uzyskać kredyt przy niskich dochodach?

Często uzyskanie kredytu hipotecznego przy niskich dochodach jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Istnieje bowiem opcja rozłożenia całej spłaty na wiele lat, dzięki czemu wartość poszczególnych rat zmniejsza się. Trzeba jednak pamiętać, że do uzyskania kredytu konieczne jest dysponowanie wkładem własnym. Najlepiej, by był on jak największy. Osoby o niskich zarobkach nie mogą bowiem liczyć na pożyczenie z banku bardzo dużej sumy, która wystarczy na zakupienie własnej nieruchomości.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się również wzięcie kredytu razem ze swoim partnerem. Trzeba jednak pamiętać, że żadna z osób nie może mieć złej historii kredytowej. Wówczas bank bierze pod uwagę obie wypłaty, dlatego możliwości spłacania rat znacznie się poprawiają. Koszty utrzymania zwykle są wyższe niż w przypadku jednej osoby, ale zmniejsza się koszt mieszkania w stosunku do zarobków. Ryzyko utraty pracy przez dwóch kredytobiorców jest znacznie niższe, dlatego banki chętniej decydują się na przyznanie środków finansowych parom.

Można również wziąć kredyt razem ze swoimi rodzicami. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się osoby młode, które już zarabiają, ale zbyt mało, by samodzielnie pokryć koszt kupna własnego mieszkania lub domu. Wówczas rodzice z wieloletnim stażem i często umową o pracę na czas nieokreślony mogą znacznie podnieść Twoją zdolność kredytową.

Warunki przyznawania kredytów w poszczególnych bankach

Każdy bank przyznaje kredyty na nieco innych zasadach. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem okazuje się sprawdzenie warunków we wszystkich instytucjach finansowych oferujących podobne produkty. Możesz to zrobić bezpośrednio na ich stronach lub skorzystać ze znacznie wygodniejszego rozwiązania, jakim są porównywarki internetowe, takie jak finanse.rankomat.pl. Dzięki nim da się błyskawicznie zestawić ze sobą wiele dostępnych opcji, bez konieczności samodzielnego wyszukiwania informacji na temat warunków przyznania kredytu w konkretnym banku. W przypadku niskich dochodów wymagania są bowiem bardzo restrykcyjne.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*