Nowoczesny sposób na długi i spokojny sen

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na komfort naszego snu wpływa wiele różnych czynników. Wśród nich można wymienić: temperaturę pomieszczenia, jakość powietrza, dźwięki i ilość światła. Jednym z najważniejszych elementów jest materac. To jego jakość decyduje o tym, jak szybko jesteśmy w stanie się zrelaksować oraz czy obudzimy się wypoczęci. Materace hybrydowe wykorzystują nowoczesną technologię, by dać użytkownikom wygodny sen i najwyższy luksus dla kręgosłupa.

Czym jest materac hybrydowy?

Jest to nowoczesne połączenie materaca piankowego i sprężynowego. Dzięki przemyślanej wewnętrznej konstrukcji, taki produkt łączy w sobie zalety obu rozwiązań. Jest miękki jak klasyczny, piankowy materac oraz doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając porządne podparcie, jak sprężynowy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie do sypialni. Dodatkowym atutem jest to, że materace hybrydowecharakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć, pleśń i rozwój różnorodnych mikroorganizmów. Jest to szczególnie ważne dla naszego zdrowia. Na pierwszy rzut oka widać, że materace piankowo-sprężynowe są dość wysokie. To dlatego, że oba rozwiązania muszę być umieszczone w jednej konstrukcji. Warto wiedzieć, że użycie wysokiego materaca jest bardzo wygodne, gdyż ułatwia to wstawanie z łóżka.

Dla kogo materac hybrydowy jest dobrym rozwiązaniem?

Taki materac powinien się sprawdzić u praktycznie każdego. Do swoich preferencji można dobrać poziom twardości oraz rozmiar. Sama technologia hybrydowa daje duży komfort i perfekcyjnie podtrzymuje ciało dla zachowania zdrowej postawy ciała w trakcie snu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i młodych, którym dokuczają bóle stawów i kręgosłupa. Warto skorzystać z dobrodziejstw materaca hybrydowego, kiedy cieszymy się dobrą kondycją i sprawnością ruchową. Dzięki temu można zapobiegać powstawania tego typu schorzeniom w przyszłości. Grupą osób, którym szczególnie posłuży to nowoczesne rozwiązanie, są alergicy i dzieci. Dzięki doskonałym właściwością, które nie pozwalają na rozwój roztoczy i grzybów materac hybrydowy jest bezpieczny dla zdrowia. Jego zewnętrzną warstwę można prać w pralce, by zachować najwyższy poziom higieny snu. Warto też wspomnieć o korzyściach, jakie z takiego materaca będą miały pary. Dzięki przemyślanemu ułożeniu sprężyn drgania powierzchni są maksymalnie amortyzowane. To sprawi, że nawet jeśli jedna osoba ma tendencję do częstych zmian pozycji w nocy lub musi wcześniej wstawać, druga nie będzie tego odczuwała. To umożliwi komfort snu dla dwóch osób.

Jak wybrać dobry materac hybrydowy?

Wybór odpowiedniego materaca to spore wyzwanie. Na rynku jest ogrom różnorodnych modeli, a każdy z nich ma różne techniczne specyfikacje. W kwestii doboru odpowiedniego produktu dobrze jest móc polegać na doświadczonym specjaliście. W ekskluzywnych salonach, takich jak JMB Design można porozmawiać z ekspertami z dużą wiedzą w zakresie materacy. Wygodną opcją jest także zapoznanie się z ofertą na stronie internetowej. Zakup porządnego materaca to spora inwestycja. Szybko jednak można się przekonać, że sen na dobrze dopasowanej powierzchni pozwala budzić się wypoczętym i cieszyć się zdrowym kręgosłupem przez długie lata.

Fot.: materiały prasowe Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*