Rękawiczki jednorazowe – rodzaje i zastosowanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rękawiczki jednorazowe to popularny produkt, który spotkać można w każdym sklepie spożywczym, u fryzjera, lekarza czy na stacjach benzynowych. Rękawiczek jednorazowych używa się też w laboratoriach i miejscach, w których wymagane jest bezpieczeństwo przed substancjami drażniącymi. Jaka jest różnica między rękawiczkami i jakie najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu?

Rękawiczki foliowe – podstawowe zabezpieczenie przed zarazkami

Rękawiczki foliowe wykonane są zazwyczaj z cienkiej folii plastikowej lub polietylenu. Świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie jest potrzebna duża ilość rękawiczek do zachowania podstawowych zasad higieny, np. w sklepach spożywczych. Ich zaletą jest to, że pasują zarówno na prawą, jak i lewą rękę. Są cienkie, dają więc elastyczność ruchu. 

Rękawiczki winylowe – świetne dla alergików

Rękawice winylowe są wykonane z PVC (polichlorku winylu), który jest rodzajem tworzywa sztucznego. Jest to materiał trwały i odporny na rozdarcia, dlatego tego typu rękawic używa się najczęściej w zakładach kosmetycznych lub przy pracach porządkowych. Ich główną zaletą jest hipoalergiczność: dzięki temu nadają się dla osób, które są uczulone na lateks. Producenci rękawic winylowych biorą też pod uwagę fakt, że niektórzy z użytkowników są uczuleni na talk, tworzą zatem rękawiczki bez zastosowania pudru.

Rękawiczki lateksowe – do precyzyjnych zajęć

Rękawice lateksowe są wykonane z naturalnego kauczuku lateksowego – elastycznego i trwałego materiału. Dzięki temu są bardzo wygodne i nie ograniczają pracy dłoni. Przydają się szczególnie w zajęciach wymagających precyzji ruchów, na przykład w opiece medycznej. Rękawiczki lateksowe zapewniają ochronę dłoni przed zetknięciem się z zanieczyszczeniami, bakteriami, wirusami i innymi potencjalnie szkodliwymi substancjami.

Rękawiczki nitrylowe – dla wyjątkowej ochrony dłoni

Rękawice nitrylowe są doskonałym wyborem w sytuacjach, w których potrzebna jest wyjątkowa ochrona przed uszkodzeniami i substancjami chemicznymi. Ten rodzaj rękawic jest bowiem najbardziej odporny na szkodliwe działania. Wykonane z nitrylu (syntetycznego kauczuku), tak jak rękawiczki lateksowe i foliowe, zapewniają elastyczność ruchu.

Wykorzystywane są przede wszystkim w laboratoriach i służbie zdrowia. Są hipoalergiczne, więc mogą być stosowane przez osoby uczulone na lateks.

Podsumowanie

Wybierając rękawiczki lateksowe należy brać pod uwagę, w jakim celu będą używane i przez kogo. Jeśli użytkownik jest uczulony na lateks, powinien zdecydować się na rękawiczki winylowe lub nitrylowe. Przy zamawianiu rękawiczek do miejsc pracy, w których potrzeba jest ich duża ilość, warto korzystać z zamówień w sklepie specjalizującym się we wszelkich środkach do dezynfekcji, środkach czystości i artykułach BHP, np. https://czystyszop.pl/. Dzięki temu zyskuje się pewność, że produkt wykonany jest zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa.

Zdj główne: leo2014/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*