Świąteczne oświetlenie domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bożonarodzeniowa tradycja oświetlania domów i ogrodów przyszła do nas zza oceanu i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Pięknie rozświetlona posesja z pewnością stworzy magiczny nastrój i zachwyci naszych gości.

Świetlne girlandy, łańcuchy, sople czy projektor?

W ofercie znajdziemy całe mnóstwo lampek choinkowych, które pomogą nam stworzyć wyjątkową iluminację. Świetlne łańcuchy, girlandy, siatki czy nawet całe rzeźby lub projektory LED wyświetlające przepiękne motywy na elewacji, kolorowe lub jednobarwne, wszystko zależy od otoczenia i naszej fantazji. Jednak aby oświetlenie mogło oczarowywać swoim niepowtarzalnym wyglądem, musi spełniać określone wymagania techniczne, a także być odpowiednio zamocowane.

świetlne iluminacje przed domem
Photo by Pier Marco Tacca/ LightRocket/Getty Images

Wymagania techniczne. Co musisz wiedzieć?

Przed zakupem oświetlenia zewnętrznego, przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę na to czy oświetlenie przeznaczone jest do zastosowań zewnętrznych. Taką informację znajdziemy na produkcie, który powinien być oznaczony symbolem IP44 – pierwsza z cyfr symbolu oznacza szczelność opraw, druga informuje o wodoszczelności.  O tym, że w danym produkcie zastosowano podwójną izolację na przewodach, informuje symbol podwójnego kwadratu, który także znajdziemy na opakowaniu. Natomiast o niepalności świadczy symbol odwróconego trójkąta, z umieszczoną w środku literą F.

Obecnie, w oświetleniu zewnętrznym  wykorzystywane są diody LED, które dają światło o bardzo szerokim zakresie kolorystycznym i co najważniejsze, nie nagrzewają się oraz są energooszczędne. Tych oznaczeń nie powinniśmy lekceważyć ze względu na bezpieczeństwo naszej posesji i nas samych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*