Płytki heksagon (heksagonalne) – 5 propozycji ich estetycznego wykorzystania!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spora grupa miłośników ceramiki podłogowej/ściennej kojarzy płytki ceramiczne przede wszystkim z dwoma pomieszczeniami – kuchnią i łazienką/toaletą. Faktem jest, że mogą one ozdabiać – szczególnie w postaci sześciokątnej – nie tylko te przestrzenie, ale także salon, przedpokój, a nawet sypialnię! Nie wierzysz? Przeczytaj artykuł i poznaj pięć propozycji na efektywne i estetyczne wykorzystanie materiałów, jakimi są kafelki heksagonalne!

1. Płytki heksagon a łazienka

Tak zwane płytki heksagony to po prostu płytki ceramiczne ukształtowane w charakterystyczny sposób. Mają sześć krawędzi i sześć kątów, a po ich ułożeniu – czy to na ścianie, czy na podłodze – tworzą interesujący wzór przypominający wyglądem plaster miodu. To wyjątkowo szykowne, smaczne, gustowne i piękne płytki.

Dlatego warto korzystać z nich do ozdabiania tak ścian, jak i podłóg. Na przykład w łazience. Gdy podłoga wyłożona jest płytkami ceramicznymi innego typu, płytki heksagon stanowią świetne uzupełnienie wystroju łazienki umieszczone na ścianie (gustowne płytki heksagon dostępne są na home100.pl!). Na przykład w miejscu, w którym stoi wanna, na części ściany lub w całości. Efekt? Uniknięcie „kwadratowości” wnętrza i większa różnorodność estetyczna łazienki!

2. Sposób na pomieszczenia przejściowe

Czy każdy przedpokój lub korytarz zawsze musi wyglądać tak samo? Odpowiedź jest oczywista: nie musi! Pytanie jednak pozostaje – jak sprawić, by stał się oryginalny, zachowując schludny wygląd? Uzyskać tego rodzaju efekt pomoże płytka heksagon. Dostępne są w różnych kolorach i o różnej wielkości.

Masz spory i długi korytarz? Obszerny przedpokój? Zastosuj duży rozmiar płytek, by wyraźnie odznaczały się na ścianach tego przejściowego pomieszczenia. Korytarz jest węższy, krótszy, mniej doświetlony? Zyska, gdy rozświetlisz użyjesz hexagon płytki w mniejszym rozmiarze i w jasnych, ciepłych barwach.

3. Płytki heksagonalne w salonie?

Są osoby, którym trudno byłoby umieścić płytki ceramiczne w swoim salonie. Sytuacja zmienia się jednak bardzo wyraźnie, kiedy opcją są także płytki heksagonalne i to nie standardowe, ale bardzo wzorzyste. Dlaczego wyglądają dobrze w salonie? Z kilku bardzo istotnych względów.

Salon jest pomieszczeniem bardzo reprezentacyjnym tak w domu, jak w mieszkaniu. Często gościsz w nich osoby, które zaprosisz do swojego miejsca na ziemi. Musi więc się odpowiednio prezentować, mieć styl, czy glamour, czy skandynawski, czy eklektyczny. Jak więc wpasować płytki ceramiczne w takie wymagania?

Kafle heksagonalne to świetny wybór. Te wzorzyste bez trudu dopasujesz do świetlistego wnętrza pełnego przepychu. Te z designem rustykalnym umieścisz w salonie skandynawskim. Ten zaś model, którego powierzchnia pozbawiona jest ozdobników, uzupełni wnętrze nowoczesne, pełne bieli, chromów i metalu łączonego z drewnem.

4. Kuchnia!

Oczywiście, że płytka heksagon to płytka stworzona do kuchni! Skojarzenie płytek sześciokątnych z plastrem miodu jest oczywiste i niemal zawsze prezentuje się estetycznie w kuchniach utrzymanych w różnorodnych stylach.

Masz kuchnię pełną światła? Chcesz to miejsce uczynić jeszcze piękniejszym, smaczniejszym? Postaw na płytki heksagonalne w motywach… miodowych. Nie musisz decydować się wyłącznie na ten motyw, ale słodyczy w życiu (i w kuchni!) nigdy dosyć!

5. Kafle sześciokątne w sypialni?

Oczywiście, że możesz używać ich także do ozdabiania sypialni! Łóżko z pokaźnym wezgłowiem, a za nim na ścianie płytki heksagonalne układające się w przepiękny wzór? To tylko jedna z propozycji.

Położysz je na każdej ścianie lub na części przy łóżku. Wolisz na podłodze? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać płytki o fakturze drewna i uzupełnić sypialnię o rustykalny sznyt. Ostatecznie to ty decydujesz, spróbuj jednak nowych rzeczy. Z pewnością się nie zawiedziesz!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*