Od 30 września przedsiębiorca musi zapłacić skumulowany podatek od nieruchomości

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza tarcza antykryzysowa pozwoliła przedsiębiorcom, chociaż na chwilę, odpocząć od kłopotów finansowych. Z drugiej trzeba będzie za to zapłacić skumulowany podatek od nieruchomości. Przypomnijmy, że rząd zaproponował firmom całkowite zwolnienie od tego podatku za część 2020 roku. Drugi mechanizm wiązał się z wydłużeniem terminów płatności wspomnianego podatku (płatnych w kwietniu, maju oraz czerwcu), maksymalnie do 30 września 2020 roku. 

Skumulowany podatek od nieruchomości

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z takiego rozwiązania, muszą teraz zapłacić podatek za cztery miesiące. Niestety uregulowanie wspomnianej płatności może w wielu przypadkach utrudniać funkcjonowanie firm. Najprawdopodobniej będą mogły wtedy skorzystać z ulgi podatkowej. Należy jednak przypomnieć, że takie rozwiązanie nadal stoi pod znakiem zapytania.

Jeśli taka forma pomocy zostanie przyjęta, przedsiębiorca będzie miał prawo złożyć stosowny wniosek, w którym uzasadni, że ulga podyktowana jest interesem firmy lub publicznym. W dalszym ciągu może wnioskować o kolejne odroczenie terminu płatności. Biorąc jednak pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą, istnieje duże ryzyko, że taki wniosek nie zostanie przyjęty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*