Zakup kawalerki pod wynajem – czy to się opłaca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestowanie w nieruchomości to nadal jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokowania pieniędzy. W końcu mieszkania ciągle zyskują wartość – szczególnie gdy są zadbane, nie wymagają remontów, a do tego znajdują się w dogodnej lokalizacji. Zastanawiasz się nad zakupem kawalerki pod wynajem? Sprawdź, czy ta opcja Ci się opłaca.

Czy inwestycja w kawalerkę jest opłacalna?

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem, ponieważ ceny mieszkań ciągle rosną. Dlatego, jeśli tylko masz wolne środki i jesteś zdecydowany na bezpieczną inwestycję, to kawalerka na sprzedaż w Bydgoszczy będzie dobrym wyborem. Szczególnie w przypadku, gdy nie wymaga od Ciebie dodatkowych inwestycji. Z pewnością w miastach akademickich znajdziesz chętnych studentów, gotowych wynająć kawalerkę. Choć ten rodzaj lokum jest też wybierany przez pary oraz przez pojedyncze osoby.

Widzisz zatem, że nie będziesz mieć problemów z zainteresowaniem, a tym samym lokum jeszcze szybciej będzie mogło zacząć zarabiać na siebie. Czy wiesz, jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie? Przede wszystkim zwróć uwagę na:

  • opinie ekspertów – specjaliści potwierdzają, że to najlepszy moment na zakup kawalerki pod wynajem;
  • sytuację ekonomiczną – coraz więcej osób będzie decydowało się na wynajem mieszkania, a nie kupno własnego apartamentu;
  • regularny dochód – każdego miesiąca możesz liczyć na stały dochód, który zapewni Ci obecność lokatora, choć jednocześnie będziesz musiał poczekać wiele lat na całkowity zwrot poniesionej inwestycji;
  • możliwość szybkiego znalezienia lokatora – w porównaniu do większych mieszkań w przypadku kawalerki możesz znacznie szybciej znaleźć osobę zainteresowaną Twoją ofertą.

Jak wybrać kawalerkę pod wynajem?

Kluczowe znaczenie ma to, żebyś zwrócił uwagę na aspekty, które są ważne dla lokatorów podczas wyboru kawalerki. Przede wszystkim cena tego mieszkania powinna być niższa od opcji dwu- lub trzypokojowych. Dlatego jeszcze przed kupnem warto sprawdzić, jakie oferty są dostępne w danym mieście i jaką powierzchnię mają takie kawalerki, a do tego, jakie są proponowane ceny za wynajem. Dzięki temu zdecydujesz się na opcję dopasowaną do rynku.

Zwróć także uwagę na lokalizację kawalerki. W tym przypadku ogromnym powodzeniem cieszą się mieszkania w centrum miasta bądź właśnie w pobliżu szkół wyższych. Ciekawym rozwiązaniem są również apartamenty na wyższych piętrach, ponieważ zapewniają piękne widoki, a do tego mają bardziej luksusowy charakter. To też dobry sposób na zwiększenie ceny za wynajem.

Oczywiście kluczowe znaczenie ma wygląd kawalerki. Ogromnym powodzeniem cieszy się nowe budownictwo, ponieważ oferuje liczne udogodnienia typu winda i miejsce parkingowe. Poza tym mieszkanie powinno być estetyczne – obecność mebli to indywidualna sprawa. Zauważ też, że nowe budownictwo może skutecznie ograniczyć koszty, jakie będziesz musiał ponieść. Nie dotyczy to jedynie remontu, ale również awarii, jakie mogą zdarzyć się w przyszłości. Rynek wtórny pod tym względem jest dużo bardziej ryzykowny.

Fot.: Maria Ziegler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*