Izabela Łuba

Ogród w stylu prowansalskim
Ogród w stylu prowansalskim

Marzysz o pięknym ogrodzie, który nie będzie wymagał od Ciebie zbyt wiele pracy i zaangażowania? W takim razie ogród w stylu prowansalskim przypadnie Ci do gustu!

CZYTAJ DALEJ
Jak i kiedy sadzić krokusy?
Jak i kiedy sadzić krokusy?

Uwielbiasz krokusy? Chcesz je mieć w swoim ogrodzie? Sprawdź, kiedy jest najlepszy czas na ich sadzenie i jak najlepiej je wykonać, aby cieszyć się nimi już kolejnej wiosny!

CZYTAJ DALEJ
Lampy solarne w ogrodzie – pomysły i aranżacje
Lampy solarne w ogrodzie – pomysły i aranżacje

Czy wiesz, czym są lampy solarne i jakie mają zalety? Dowiedz się, jak możesz je wykorzystać w swoim ogrodzie, aby stał się on jeszcze piękniejszy przy minimalnych!

CZYTAJ DALEJ
Podwieszany sufit do salonu wady i zalety takiej aranżacji
Podwieszany sufit do salonu wady i zalety takiej aranżacji

Planujesz remont salonu? A może zdecydujesz się w nim na podwieszany sufit? Wejdź i sprawdź, jakie wady i zalety ma tego typu rozwiązanie konstrukcyjne!

CZYTAJ DALEJ
Czerwona cegła w salonie. Do jakiego stylu pasuje?
Czerwona cegła w salonie. Do jakiego stylu pasuje?

Marzysz o ścianie z czerwonej cegły w swoim salonie? Dowiedz się, w jakich stylach wnętrz najlepiej się sprawdzi!

CZYTAJ DALEJ
5 pomysłów na pomalowanie ściany w salonie
5 pomysłów na pomalowanie ściany w salonie

Planujesz remont swojego salonu? Poznaj 5 ciekawych pomysłów na niebanalne ściany w tym wnętrzu, które w prosty sposób odmienią jego charakter i zapewnią ciekawy efekt!

CZYTAJ DALEJ
Budowa domku letniskowego. Co mówi prawo w 2021 roku?
Budowa domku letniskowego. Co mówi prawo w 2021 roku?

Planujesz budowę domu letniskowego? Sprawdź aktualnie obowiązujące przepisy w tej kwestii. Dowiedz się, kiedy możesz postawić dom letniskowy na podstawie zezwolenia.

CZYTAJ DALEJ
Instalacja sanitarna w małym domu
Instalacja sanitarna w małym domu

Poznaj 4 najczęściej popełniane błędy w trakcie planowania i wykonywania instalacji sanitarnej w małych domach i uchroń się przed niepotrzebnymi problemami oraz kosztami.

CZYTAJ DALEJ
Trwałe i solidne okna z PCV
Trwałe i solidne okna z PCV

Wybór odpowiednich okien to nie lada wyzwanie. Na rynku można znaleźć wiele modeli wykonywanych z różnych materiałów.
W związku z tym w ostatnich latach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć okna drewniane, nie oznacza to jednak, że te wykonywane z PVC odeszły całkiem do lamusa. Wciąż posiadają one wiele zalet przemawiających za ich zakupem i montażem. Jakie? O tym poniżej.
Dlaczego okna PVC są najchętniej wybierane?
Popularność i wszechobecność okien wykonywanych z PVC wynika przede wszystkim z ich stosunkowo niskiej ceny – w porównaniu do innych materiałów. Przy czym wciąż zapewniają one bardzo dobre parametry, chociażby związane z termoizolacją czy dźwiękoszczelnością. Dodatkowo prezentują się dobrze bez względu na styl architektoniczny, w jakim został wykonany budynek i występują w wielu kolorach do wyboru ułatwiających dopasowanie ich pod względem stylistycznym do elewacji budynku czy otoczenia. Dlatego też wciąż nie wypadły one z rynku pomimo dużej konkurencji ze strony chociażby okien drewnianych.
4 główne zalety okien PVC
Wymienione powyżej atuty okien PVC to jednak niejedyne ich zalety. Oprócz tego można także wymienić ich cztery najważniejsze cechy, które przemawiają za zakupem właśnie takich modeli.
Wysoka odporność
Okna wykonywane z PVC są niezwykle odporne na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wysokich i niskich temperatur ani intensywnego promieniowania słonecznego padającego bezpośrednio na ich powierzchnię. Dodatkowo dzięki temu, że materiał, z którego są wykonywane, nie absorbuje wilgoci, są także odporne na powstawanie pleśni oraz grzybów, a także uniemożliwiają rozwój insektów.
Długoletnia trwałość
Kolejną zaletą okien PVC jest ich trwałość, która może wynosić nawet 50 lat, dzięki czemu wymiana okien właśnie na takie modele może rozwiązać problem związany z tym elementem konstrukcji budynku dla całego pokolenia rodziny.
Doskonała szczelność
Ponadto okna PVC cechują się także doskonałą izolacją akustyczną, czyli zdolnością do tłumienia dźwięków pochodzących spoza budynku. W związku z tym są one polecane do montażu w szczególności tam, gdzie za oknem znajdują się ruchliwe ciągi komunikacyjne, place zabaw czy inne miejsca generujące wysoki poziom hałasu. Parametr ten nie pozostaje także bez wpływu na izolację termiczną okien PCV, która wpływa na zmniejszony dopływ powietrza z zewnątrz. Cecha ta jest niezwykle istotna zwłaszcza w okresie grzewczym, gdyż pozytywnie wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie.
Łatwa pielęgnacja
Ostatnią z kluczowych zalet okien PVC jest to, że aby prezentowały się nienagannie, oprócz sporadycznego mycia framug, nie wymagają niemal żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, w porównaniu do modeli drewnianych, które powinny być malowane ochronnie. Ponadto samo ich czyszczenie nie wymaga także zakupu specjalistycznych środków. Wystarczy jedynie ciepła woda z płynem do mycia naczyń, miękka szmatka oraz płyn do szyb, aby przywrócić im pierwotną świetność i czystość.
Jak dbać o okna PVC?
Pomimo tego, że okna PVC po zamontowaniu w budynkach nie wymagają niemal żadnej ingerencji użytkowników w ich konstrukcję, aby w pełni sprawnie spełniały swoje zadanie, niekiedy dochodzi do sytuacji, w których trzeba się nimi nieco zainteresować. Taką ewentualnością może być nieznaczne opuszczenie ramy okna w pierwszym roku jego użytkowania. Wystarczy jednak wtedy wyregulować je za pomocą klucza, aby znów móc cieszyć się ich pełną funkcjonalnością.
Podsumowując, okna PCV to jeden z lepszych wyborów w przypadku budynków zlokalizowanych w głośnej okolicy, gdyż zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Ponadto nie wymagają one żadnych skomplikowanych prac konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych i gwarantują możliwość użytkowania ich nawet przez 50 lat. To wszystko w połączeniu z niską ceną sprawia więc, że warto się nimi zainteresować, dobierając okucia okienne nie tylko do domów, ale także budynków użyteczności publicznej.

CZYTAJ DALEJ
Fundamenty krok po kroku z betonu samozagęszczalnego
Fundamenty krok po kroku z betonu samozagęszczalnego

Gotowe ławy fundamentowe w zaledwie dwie godziny, wykonane przez jedną osobę? Dzięki betonowi samozagęszczalnemu jest to możliwe! Dowiedz się więcej!

CZYTAJ DALEJ