Czym jest OC mieszkaniowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jednym z rodzajów ubezpieczenia mieszkania jest tzw. OC mieszkaniowe. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób się na nie decyduje. Jak można się domyślić, sposób działania takiej polisy jest bardzo zbliżony do ubezpieczenia OC, jakie wykupujemy dla samochodu. Czym dokładnie jest OC mieszkaniowe i kiedy warto się na nie zdecydować? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Co to jest ubezpieczenie OC mieszkania?

Ubezpieczenie OC mieszkania to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które, choć nie jest obowiązkowe, tak jak w przypadku pojazdów mechanicznych, naprawdę jest warte uwagi. Taki rodzaj polisy ma za zadanie ubezpieczyć właściciela nieruchomości, gdy przez przypadek wyrządzona zostanie jakaś szkoda osobie trzeciej. Co ciekawe, ubezpieczenie to obejmuje nie tylko szkody wyrządzone przez samego właściciela, lecz także inne osoby i zwierzęta domowe zamieszkujące dane mieszkanie. OC mieszkaniowe bardzo często wybierane jest przez klientów jako rozszerzenie tradycyjnej polisy mieszkaniowej. Na rynku z łatwością znajdziesz wiele interesujących ofert tego typu.

Przed czym chroni OC mieszkaniowe?

OC mieszkaniowe w zależności od wybranego pakietu i zakresu ubezpieczenia może chronić nas w sytuacji spowodowania szkód rzeczowych, a także osobowych, związanych np. z uszkodzeniem ciała innej osoby. Taka polisa może nam się w szczególności przydać, gdy w naszym mieszkaniu dojdzie do awarii, na skutek której zalejemy sąsiada, zarysujemy prawidłowo zaparkowany samochód, potrącimy pieszego, nasze zwierzę wyrządzi jakieś szkody czy sami przypadkowo zniszczymy mienie innej osoby. W rzeczywistości lista takich sytuacji może być jeszcze dłuższa. Im szerszy zakres ochrony wybierzemy, tym większą składkę będziemy musieli opłacać. Jednak pomimo wysokiej ceny, naprawdę warto zastanowić się nad inwestycją w taką polisę, zwłaszcza gdy jesteśmy posiadaczami zwierząt domowych lub dzieci, za które należy wziąć pełną odpowiedzialność.

Od czego zależy wysokość składki w OC mieszkaniowym?

Wysokość składki w OC mieszkaniowym może się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Każda z firm, oferująca takie usługi, w swoich algorytmach wykorzystuje różne czynniki. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim rozmiar szkody i suma ubezpieczenia, która jest maksymalną kwotą, którą agencja może wypłacić poszkodowanej przez nas osobie.

Jeśli szukasz opłacalnej oferty OC mieszkaniowego zachęcamy do skorzystania z narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń. Znajdziesz je m.in. na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-nieruchomosci/0.html. W rankingu zaprezentowane zostaną tylko aktualne, sprawdzone i w pełni bezpieczne oferty. Z łatwością wybierzesz spośród nich tę, która najbardziej Ci odpowiada.

W kontekście ubezpieczeń mieszkania lub domu, warto zapoznać się także z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego, jak ubezpieczyć mieszkanie pod kredyt. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który można znaleźć pod linkiem: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/jak-ubezpieczyc-mieszkanie-pod-kredyt/91.html.

Fot.: Emily Wang/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*