Wniosek o przyłączenie do sieci gazowej - Budowaidom

Wniosek o przyłączenie do sieci gazowej

733
gaz w domu

Podłączenie do sieci gazowej nie następuje automatycznie. Trzeba złożyć wniosek, który następnie oceni specjalista i wyda decyzję, czy zostanie wybudowane przyłącze gazowe i ile to będzie kosztować.

Korzystanie z gazu ziemnego w dalszym ciągu jest bardzo opłacalne (chyba że ktoś zdecydował się na zastosowanie odnawialnych źródeł energii). Trzeba pamiętać, że przyłączenie do sieci gazowej odbywa się wyłącznie na wniosek właściciela nieruchomości o wydanie pozwolenia na budowę – czasem zawarto to w pozwoleniu na budowę domu, wówczas nie jest potrzebne oddzielne pismo. Wniosek można złożyć listownie lub osobiście w najbliższej gazowni lub u wybranego sprzedawcy paliwa gazowego.

Co istotne, nie można wykonać tych prac samodzielnie – przyłącza gazowe są budowane przez firmy posiadające uprawnienia i wiedzę techniczną.

Przeczytaj także: Jak ogrzewać dom ekogroszkiem?

O tym, czy mamy szansę na podłączenie się do sieci gazowej, decyduje rejonowy OSD, czyli operator systemu dystrybucyjnego, biorąc pod uwagę kwestie techniczne i ekonomiczne. Na wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej czekamy nie dłużej niż 21 dni liczonych od daty złożenia kompletnego wniosku.

Zostaw komentarz